Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Mevsimine Göre Yapılacak İşler

Mevsimine Göre Yapılacak İşler

Mevsimine Göre Yapılacak İşler Nelerdir?

Çoğunluk olarak ev hanımlarının, emeklilerin ve düzenli bir işe sahip olmayanların tercih ettiği mevsimsel işler ülkemizde yaygın olarak görülmektedir. Mevsimsel işler düzenli olmamakla beraber insanlara ek bir gelir sağlamaktadır. Ülkemizde yaygın olarak görülen ve nüfusun büyük çoğunluğunun tercih ettiği mevsimsel işçilik bazen aydan aya bazen mevsimden mevsime değişmektedir. Mevsimsel işler ülkemizde her bölgede yoğun olarak görülmektedir.

Mevsimsel İş Alternatifleri                               

Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde her mevsim de bir iş ağı bulmak çok kolaydır. İnsanlar bu mevsim işleri için kendi yaşadıkları bölgeden bu iş ağının olduğu yere mevsimlik olarak gidip çalışıp geri dönmekle beraber, olduğu bölgede ki işlere de katılım sağlamaktadır. Yazları özellikle tarım sektöründe mevsimsel olarak çalışılabilir. Ülkemizde hakim olan tarım sektörü yılın 4 ayında mevsimsel iş yapmak isteyenlerin yoğun olarak katılım sağladığı sektördür. Ege bölgesinde pamuk, üzüm, zeytin, tütün toplamak, Karadeniz bölgesinde çay, fındık toplamak, İç Anadolu bölgesinde pamuk, soğan, şeker pancarı toplamak için mevsimsel olarak işçi rağbeti görülmektedir.

Yaz Aylarında Yapılacak İşler

Yazın havanın sıcaklığı sebebiyle limonata, soğuk su satışı yaparak da ek kazanç elde edilebilir. Ülkemizde özellikle yaz aylarında yoğun olarak mevsimsel işçilik görülür. Kış mevsiminde ise insanların ihtiyaçlarına göre hareket edilip bu mevsimde de iş bulunabilir. Havanın soğukluğu insanların palto, mont, atkı, bere ihtiyaçlarını doğal olarak arttırır. Buna göre bu eşyaları temin ederek kış ayında bunların satışını yaparak para kazanılabilir. Ayrıca seyyar olarak bitki çayları, çay satarak da kış mevsiminde kazanç sağlanabilir. Yaz kış yılın her döneminde bunlar gibi ek gelir elde etmek için birçok yol vardır. İnsanların ihtiyaçlarına göre hareket ederek her mevsimde kazanç sağlamakla beraber bunları düzenli hale de getirmek mümkündür.

resmin alt tagı

Mevsimine Göre Yapılacak İşler Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.