Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatandaşlık Başvurusu Veren Ülkeler

Yaşanılan ülkedeki ekonomik krizler veya çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sağlamak hayali ile başka ülkelere yerleşmek isteriz. Bunun tek yasal yolu vatandaşlık almaktan geçiyor. Vatandaşlık almak için her ülkenin kendine göre belirlemiş olduğu şartlara uygun olabilmek gerekiyor. Peki vatandaşlık başvurusu nasıl yapılır?

Örneğin Amerika Green Card, evlilik veya askerlik yolu ile vatandaşlığa kabul ediyor. Yeşil kart (Green Card) çekilişle ya da çalışma izni alarak elde edilebiliyor. Ayrıca 18 yaşın üzerinde olmanız ve 5 senenin 30 ayında ABD’de bulunmuş olmanız gerekli. Vatandaşlık alabilmek için diğer bir yol ise Amerikalı biri ile evlenmek. Evlenince hemen vatandaş olamıyorsunuz. Evlendikten sonra oturma izni alıp 3 yılın 18 ayını ABD’de geçirmek gerekiyor. Ayrıca başvurduğunuz eyalette en az 3 aydır ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Vatandaş olabilmenin diğer bir yolu ise Amerikan ordusuna katılmak.  Orduya katılmak için de bazı şartlar arıyorlar. Bu şartlar arasında 18 yaşından büyük olmak, en az beş yıl ABD’de yaşamış olmak ve bu beş senenin 30 ayını ülkede geçirmiş olmak yer alıyor.

Vatandaşlık İçin Evlilik Yapmak En Kolay Çözüm

Evlilik yolu ile vatandaşlığa kabul eden birçok ülke var. Bunlardan biri de Almanya. 16 yaşını dolduran, yeterli seviyede Almanca bilen, oturma izni ile 8 yıl Almanya’da kalan ve sabıkası olmayan kişiler vatandaşlık alabiliyorlar. Ayrıca 23 yaşın üzerinde olmanız, kendinize ve ailenizin geçimini sağlıyor olabilmeniz de gerekmekte. Evlilikle vatandaşlık almak için 5 sene Almanya’da yasal olarak yaşayıp, 2 sene de bir Almanla evli kalırsanız vatandaşlığı elde edebilirsiniz.

Avusturya Bilimsel Projelere Bağışla Vatandaşlık Verebiliyor

Avusturya’da en az 10 yıl yasal olarak yaşamış olan ve Almanca bilen her kişi vatandaşlığa başvurabilir. Ayrıca bilimsel projeye veya herhangi bir yardım kuruluşuna en az 3 milyon Euro bağışta bulunan kimselerde vatandaşlık başvuru hakkını elde edebiliyor. Bunların yanı sıra en az 10 milyon Euro’luk bir iş yatırımı yaparak vatandaşlığa başvurabiliyorsunuz. Avusturya çifte vatandaşlığı birtakım şartlara göre izin veriyor.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Yapılabilecek İşler başlıklı makalemizde Yurtdışı iş fikirleri, Yurtdışı İş İlanları ve yurtdışı işler hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılır? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.