Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Konya İş İmkânları

Konya İş İmkânları

Konya İş İlanları

Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, 2 milyonu aşkın nüfusu ile ülkemizin en kalabalık 7. İli olarak kayıtlara geçmiştir. Konya ilindeki ekonomik faaliyetlere baktığımızda ise, daha çok tarımsal faaliyetlere ve bunlara bağlı olarak da endüstriyel faaliyetlerin yer aldığını görebiliriz. İş imkânları doğrultusunda en büyük sektör olan tarım sektörünün ardından sanayi, turistik, özel sektör faaliyetleri de yer almaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Konya ilinde, turizm alanında da iş olanakları bir hayli fazladır.

Tarım Ve Sanayi İş Olanakları

Konya ilinin iklimsel özelliklerinden dolayı tarımsal faaliyetler oldukça önemli bir yere sahiptir. Konya ilindeki insanların çoğu geçimini topraktan kazandığı ürünleri satarak sağlamaktadır. İldeki tahıl üretimi, ülkemizin büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır. Patates, havuç, buğday, kavun ve şekerpancarı gibi tarımsal faaliyetleri olan Konya ilinde kendinize tarım sektöründe oldukça geniş alanda iş olanakları yaratabilirsiniz.

Sanayinin de önemli bir ekonomik faaliyet olarak yer aldığı Konya ilinde, tarımsal üretimler sonucunda elde edilen hammadde bu sanayilerde işlenerek piyasaya sürülmektedir. Binlere Konyalıya iş imkânı sağlanan bu sanayilerde un ve şeker başta olmak üzere birçok sanayi dalında Konya iş imkânları bulunmaktadır.

Turizm İş Olanakları

Asırlar boyunca tarihe tanıklık eden Konya ilinin tarihi güzelliklerinin yanı sıra Mevlana’nın bir şehri olarak da Konya halkına bir iş fırsatı doğurmaktadır. Bu güzellikleri görmeye gelecek olan yerli veya yabancı turistlere Konya’yı anlatan figürleri satarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca iyi bir yabancı diliniz varsa yabancı turistlere rehberlik yaparak da güzel gelir elde etme şansınız vardır. Yabancı dil bilmeyen herhangi biri de, Konya’nın güzellikleri hakkında bilgi sahibi olarak kısa sürede yerli turistlere rehberlik edebilirler.

Konya Özel Sektör İş Alanları

Konya ilinin iş imkânları oldukça fazla olmakla birlikte birçok kişinin niteliklerine göre iş bulma olasılığı da yüksektir. Her insanın farklı meslek ve nitelikleri olduğunu düşünürsek, Konya ilinin özel sektör iş ilanlarında birbirinden farklı niteliklerdeki personel alımlarını görebilirsiniz. Şirket personelinden garsonluğa kadar birçok iş imkânı, Konya şehrinin özel sektörde sunduğu iş imkânlarıdır.

Konya Belediyesi İş İmkânları

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet gösteren bir devlet kurumu olmasıyla istihdam anlamında sektöre katkı yapan bir kurumdur. Geniş yüz ölçümlü bu şehrimizin, belediye faaliyetlerinde binlerce personele ihtiyaç duyduğu aşikârdır. Hareketli bir şehir olan Konya, her daim il merkezi ve ilçelerde belediye personelleri ile şehrin düzeni için çalışmaktadır. Bu durum sonucunda binlerce konya vatandaşına iş imkânı sunan belediyelerde işçi, geçici işçi, belediye personeli ve kamu memuru olarak birçok iş fırsatı doğmuştur. Zaman zaman belediyelerde açılan yüzlerce personel alımlarını takip ederek sizde Konya belediyesinin bir personeli olarak iş sahibi olabilirsiniz.

İŞKUR İş İmkânları

İstihdam anlamında önemli bir kurum olan İŞKUR, Konya ilinin her ilçesinde bir şube ile hizmet vermektedir. İş ve işçi bulma kurumu olarak istihdamı sağlamak amacıyla kurulmuş olan bu devlet kurumu, binlerce Konyalı için umut olmaktadır. İş arayanları ve işverenleri bir platform üzerinde buluşturan bu kuruma kaydınızı oluşturarak binlerce iş imkânından yararlanabilirsiniz. Niteliklerinize göre açılacak olan iş ilanlarına danışmanlarınız aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Devlet destekli olarak sağlanan iş imkânlarının işverene ağır yük bindirmiyor olması da İŞKUR’a kayıtlı binlerce Konya vatandaşının iş bulma şansını da oldukça yükseltmiştir. Ayrıca İŞKUR tarafından düzenlenen meslek edindirme kurslarına nitelik sahibi olamayan vatandaşlar katılım sağlayarak istedikleri mesleği öğrenebilirler.

Bir önceki yazımız olan 2017-2018 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları başlıklı makalemizde 2017-2018, öğretmen olmak ve ücretli öğretmenlik hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Konya İş İmkânları Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.