Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İş görüşmesine Gidenler 100 lira kazanacak !

İş görüşmesine  Gidenler 100 lira kazanacak !

Çalışmak isteyenler iş görüşmesine gittiklerinde de para kazanacak. İş başvurusu yapan kişilerin, iş görüşmesine gitmelerini teşvik etmek için para verilmesi gündeme geldi. İş görüşmesine giden bu kapsamda 100 lira kazanacak. Ancak 100 lira kazanmanın şartları var. Bu kişilerin öncelikle sosyal yardım alması gerekecek. Sosyal yardım kapsamındakiler çalışmak istediklerinde para kazanma imkanı sunuluyor. İş görüşmesine giden işsize yol harçlığı olarak 100 lira verilmesi kararlaştırıldı. İşe başlayanın da sosyal yardımı kesilmeyecek. Hükümet sosyal yardım alanlara bu tür destek vermeye hazırlanıyor.

İş görüşmesine gidene 100 lira ödenecek

Hükümet işsizleri işe yerleştirmek için çeşitli çözüm yolları üzerinde çalışıyor. 13 yılda 6.6 milyon kişinin işe başlamasında yardımcı olan, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) çok konuşulacak bir karara daha attı. Devletten sosyal yardım alıp da iş arayan 1.7 milyon kişiye kayıt açıldı. Sosyal yardım alanların iş görüşmesine gittiklerinde 50-100 lira arasında değişen yol harçlığı verilmesi kararlaştırıldı. Bu kişilerin işe başladıklarında da sosyal yardımları kesilmemesi gündeme geldi. Ailenin gelir durumu uygunsa çalışsa bile ilave sosyal yardım almaya devam edecek.

Milyonlarca gence iş kapısı açan İŞKUR, geçen yıl yaklaşık 1.4 milyon kişiye yeni istihdam yarattı. İşkur yetkililerinin AVM, pazar, kent meydanlarında kurulan stantlarda işsizlere ulaşması sayesinde işsizlik azaldı. Özel sektörde işe yerleştirilen erkek sayısında yüzde 50, kadınlarda da yüzde 33 artış kaydedildi. Takvim’in haberine göre, sosyal yardım alanlarında istihdama kazandırılması için formül geliştirildi.

İsdihdama katkı sağlamak için eğitim ve aktif işgücü programlarına başvurulacak. Kadınların kendi işini yapması için iş kurma, geliştirmeye yönelik program uygulanacak. Ayrıca aktif işgücü programları devam edecek.Yeni işe girenlerin iİşbaşı eğitiminde 6 ay boyunca net asgari ücret ödenecek.

İşverenler, işbaşı eğitim için harcadıkları tutarı vergiden düşebilecek. Bu kişileri işe alanlara imalat sanayinde 42, diğer sektörlerde 30 ay SGK işveren primi Hazine Çocuklu olanlar için kreş imkanları yaygınlaştırılacak.

Bir önceki yazımız olan İsveç işçi alımı 2015 başlıklı makalemizde 2015 İsveç göçmen alımı, İsveç iş başvurusu 2015 ve İsveç işçi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.