Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Diyarbakır İş İmkanları

Diyarbakır İş İmkanları

Diyarbakır İş İlanları

Güneydoğu bölgesinin en gelişmiş ve en gözde ili olan Diyarbakır, geçmişten bugüne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Diyarbakır ili açıklanan TUİK verilerine göre 1,7 milyonu aşkın nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık 12. İli konumundadır. Diyarbakır nüfusunun bu kadar yüksek olmasına rağmen yetersiz iş imkânları dolayısıyla dönemlik göçler veren bir şehir olarak bilinmektedir. Diyarbakır şehri zaman zaman olumsuz haberler ile gündeme gelse de aslında tarihi ve kültürü ile birçok turisti de ağırlamaktadır. Diyarbakır iş imkânları genellikle; tarım ve hayvancılık, dokuma sanayi ve petrol alanlarında fazlalık göstermektedir. Ayrıca ilde bulunan devlet kurumları da iş imkânları açısından önemli bir faktördür.

Tarım Ve Hayvancılık İş İmkânı

Diyarbakır ilinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarıma elverişli bir şehir olan Diyarbakır’da birçok tarım faaliyeti ile kendinize iş olanağı sağlayabilirsiniz. Karpuz üretiminin Türkiye pazarındaki ’luk dilimini karşılayan Diyarbakır, diğer tahıl ürünlerinde de iş olanaklarını içinde barındırmaktadır.

Hayvancılığın da ön planda olduğu bu bölgede koyun, kıl keçisi ve son dönemde artış gösteren arı yetiştiriciliği işleri de önemli iş imkânlarındandır.

Sanayi ve Madencilik Alanında İş İmkânları

Diyarbakır şehri endüstriyel anlamda diğer büyükşehirlere göre geride kalmış olsa da özellikle halı dokuma gibi fabrikalarda binlerce Diyarbakırlı iş bulmuştur. Şehrin belirli noktalarında yer alan bu fabrikaların sayısı, son dönemde devletin yapmış olduğu yatırımlarla bir hayli artmıştır. Sanayi kuruluşlarının bu kadar fazla sayıya ulaşması aynı zamanda Diyarbakır iş olanaklarını arttırarak halkının göç etmesinin önüne geçmektedir.

Şehirdeki en önemli ekonomi kaynağı ise yer altı kaynaklarından bir olan petroldür. Petrol çıkarma işlemlerinin yapıldığı tesislerde de binlerce personele ihtiyaç duyulmaktır.

İnşaat Sektörü İş Olanakları

Diyarbakır, özellikle inşaat alanında fazla iş imkânlarına sahip bir ilimizdir. İnşaat ile uğraşan kişilerin fazlalığı bu şehirde ve bu sektörde birçok iş imkânı yakalamanıza olanak sağlayacaktır.

Belediye Ve İŞKUR İş İmkânları

Ülkemizdeki devlet desteği ile istihdam sağlayan iş ve işçi bulma kurumu İŞKUR, Diyarbakırlı tüm vatandaşların iş veya işçi için başvurabilecekleri bir kurumdur. Bu kurumun sağladığı olanaklar oldukça fazladır. Mesleği olmayan ve niteliksiz olan bir sürü insana meslek edindirme kursları açarak, meslek sahibi olmalarını sağlamıştır. Bunun yanı sıra arlıklarla düzenlediği iş garantili kurslar sayesinden binlerce Diyarbakırlı, iş sahibi olmuştur.

Bir diğer devlet kuruluşu olan belediyeler de Diyarbakır vatandaşlarına iş imkânları tanımaktadır. Çoğunlukla işçi alımları olan belediyeler de memur alımları da gerçekleşmektedir.

Bir önceki yazımız olan Konya İş İmkânları başlıklı makalemizde konya evde ek iş, konya iş ilanları ve konya iş imkanı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Diyarbakır İş İmkanları Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.