Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

2017 Gemi Adamı Olarak Çalışmak

2017 Gemi Adamı Olarak Çalışmak

2017 Gemi Adamı Personel Alımı

Ülke standartlarından yüksek maaş alabilmenin yurtdışında yaşamadan da kazanma yolları vardır, genel olarak bekar kişilerin tercih ettiği gemi personeli olmak de güzel kazanç sağlayan meslekler arasında. Vasıflı veya vasıfsız pek çok kişiye iş imkanı sağlayan çeşitli türlerde gemiler vardır, genelde sıfırdan başlayarak elemanlarının eğitimlerini kendileri sağlayan gemi işletme firmaları pek çok kişiye istihdam sağlar.

Süreleri Belli Olmayan Seferler

Dışarıdan söylendiğinde açık sulardan gemi yolculuğu kulağa hoş gelse de , unutulmaması gereken bir şey vardır ki sürekli hareket halinde bir yerde çalışmanın zorluğu ve gidilen ülkelerin uzaklığına yada görevin cinsine göre süreleri uzayabilen seferlerdir. Ailesi olan için oldukça zor geçen bu süreç belki de gemi personelliği nin en zor özelliklerinden biridir. Bu yüzdendir ki genelde bekar kişilere tavsiye edilir, hamile eşi seferdeyken doğum yapan bir baba adayının yaşayacağı kederi düşünmek zor olmasa da tabiri caizse ekmek parasının peşinde koşarlar.

Acil Durumlarda Yaşanan Sorunlar

Genelde bütün gemilerde özellikle uzun yola çıkacaklarda hekim ve müdahale ekipmanları yada genel ilaçlar bulundurulur ancak insanlık hali akla gelmeyen bir kaza yada o an için tedavi edilemeyecek bir hastalık söz konusu olduğunda dışarıdan yardım sağlanması zorlaşabilir hatta belki de para kazanmak uğruna canınıza bile mal olabilir. Açık sularda bulunduğunuz zaman yardım müdahalesi zorlaşır veya imkansız gibi bir hal alır ama yine de gemilerde çalışmak isteyenler tüm bunları göze alarak giderler.

Dinlenme İmkanı Olur mu

Elbette ki her alanın da olduğu gibi gemi personelliği de dinlenerek çalışma gerektirir, bünye olarak zaten mümkün olmayan sürekli çalışma durumu söz konusu bile olamaz. Ama kast edilen uzun vadeli dinlenme ise o da iş durumuna bağlı gelişir, geminiz belki hemen belki de bir kaç gün sonra sefere çıkabilir.

Bir önceki yazımız olan Makam Şoförü Nasıl Olunur? başlıklı makalemizde 2017 makam şöförü eğitimi, makam şöförlüğü kuralları ve makam şöförlüğü nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.