Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

2017-2018 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları

2017-2018 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları

2017-2018 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları

Ücretli öğretmenlik, atanamayan veya yeni mezun olmuş olan öğretmen adayları için oldukça iyi bir iş fırsatıdır. Her yıl Temmuz ve Eylül ayları arasında yapılan ücretli öğretmenlik başvuruları ile okullarda, yaz kurslarında ve Milli Eğitim Müdürlükleri’nde çalışmaya hak kazanabilirsiniz. Oldukça geniş bir müesseseye sahip olan ücretli öğretmenlik sayesinde öğretmen adayları kendilerine iş bulabilmektedir. Peki ücretli öğretmen başvuruları nedir? Nereye ve nasıl yapılmaktadır?

Ücretli Öğretmenlik Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı Kurumu’na bağlı olan tüm okullar içerisinde öğretmen açıkları oldukça fazladır. Kadroların tamamen dolmaması sebebi ile bu kuruma bağlı olan okullar, ücretli olarak öğretmen alımı yapabilmektedir. İlgili bakanlık tarafından belirlenen sayıda her okula ücretli öğretmen ataması gerçekleştirilmektedir. Fakat ücretli öğretmenlerin diğer öğretmenlerden birçok farkı ve şartı bulunmaktadır. Ücretli öğretmenlik şartları içerisinde;

  • Ücretli öğretmenlerin hiçbiri okul kadrosuna dahil edilmemektedir.
  • Ataması yapılan okulda sadece bir eğitim ve öğretim yılı kadar bulunabilirler.
  • Alacakları ücretler, kadroya dahil olan öğretmenlere oranla daha düşüktür.
  • Bir sonraki eğitim ve öğretim yılında da ücretli öğretmenlik yapabilmeleri için yeniden sözleşme imzalamaları ve dolayısı ile tekrardan başvuru yapmaları gerekmektedir.

Maddeleri yer almaktadır. Kadrolu öğretmenlere oranla daha düşük miktarlarda ücret ile çalışan ücretli öğretmenler, atanamayan veya yeni mezun olan kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nereye Yapılır?

Ücretli öğretmenlik başvuruları Milli Eğitim Bakanlığı’na yapılmaktadır. Her yıl Temmuz ve Eylül ayları arasında yapılan ücretli öğretmenlik başvurularının sonuçlarını bakanlığın resmi internet sayfasından öğrenebilirsiniz. 2017-2018 ücretli öğretmenlik başvuruları sonuçlarını; en doğru ve en güvenilir şekilde erişim sağlamanız açısından resmi sayfasından takip etmenizi tavsiye ederiz.  Kendi başvuru sonucunuzu yine Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden hemen şimdi görebilirsiniz. Yapacağınız başvurular için bulunduğunuz ilin Milli Eğitim Bakanlığı’na veya ilçede iseniz yine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurunuzu götürerek, başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Yalnızca okullar tarafından ismi belirlenen öğretmenler işe alınmakta ve bu iş süresi yalnızca bir yıllık süreyi kapsamaktadır. Aynı okulda tekrardan bulunabilmek ve ücreti öğretmenlik yapabilmek için tekrardan başvuru yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan 2017 Gemi Adamı Olarak Çalışmak başlıklı makalemizde gemi adamı belgesi nasıl alınır, gemi adamı ekşi ve gemi adamı iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2017-2018 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.