Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Yeni İş Kurana 50 bin lira Hibe Destek Veriliyor

25 Şubat 2016
Yeni İş Kurana 50 bin lira Hibe Destek Veriliyor

Hükümet tarafından iş kurmayı isteyenlere kredi verilmesi için artık sona gelindi. Kendi işini yapmak isteyen genç girişimcilere hükümet kesenin ağzını açacak. Kendi işini kurmayı hedefleyen  gençlere, 50 bin TL hibe kredi verilecek. Hibe kredi fadalanma şartları, kime hibe kredi verileceği, hibe kredi almak için nereye başvurulacağına dair tüm merak ettiğiniz sorular cevap bulmaya başladı.

Yeni İş Kurana 50 bin lira

Hükümet, genç girişimcilere maddi destek sağlayacak. Kendine iş kuranlara verilen hibe destekle birçok kişi iş kurabilecek. genç girişimcilere 50 bin tl ye kadar hibe destek verilecek. 17 Aralıkta başlayan uygulama sayesinde, projesi kabul edilen gençlere 50 bin tl hibe para, 100 bin tl ye kadarda faizsiz kredi imkanı sunulacak.

30 Bin Lira Gider

”Takvim’de yer alan bilgiye göre Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; kendi işini kurmak isteyen gençlere 50 bin lira hibe ve istemesi halinde de 100 bin lira faizsiz kredi verildiğini belirtti. 50 bin liralık hibenin 2 bin lirası ‘işletme kuruluş desteği’, 18 bin lirası ‘kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği’, 30 bin lirası da ‘işletme giderleri desteği olarak ödeniyor.”

Vergi Desteği Olacak

Hükümet, genç girişimcilere vergi desteği de sağlayacak. yeni iş kuran gençlerin, 3 vergilendirme dönemi boyunca kazandıklarını 75 bin tl lik kısmına gelir vergisi muafiyeti getiriliyor. 29 yaşını doldurmamış tam mükellefler vergiden muaf olacak.

Bir önceki yazımız olan 2016 Sağlık Personeli Hac Başvuruları Başladı başlıklı makalemizde 2016 sağlık personeli hac başvuru sınavı, Diyanet Sağlık Personeli Hac görev başvurusu ve Hac sağlık personeli görevli başvuruları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. Mehmet turgay dedi ki:

    Atölye açmak için çok güzel çalışmalarım var acil tl hibbe kredisine ihtiyacım var

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.