Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Tüm Çalışanlara Kıdem Tazminatı Hakkı Verilecek

16 Aralık 2015
Tüm Çalışanlara Kıdem Tazminatı Hakkı Verilecek

Tüm Çalışanlara Kıdem Tazminatı Hakkı Verilecek

Çalışanlar için işten ayrılmalarda tazminat hakkı kapsamı genişletiliyor. Çalışanın kendi rızası dışında çalıştıgı işten çıkarılanlara tanınan tazminat için kendi rızası ile işten çıkarılanlara bundan sonra 1 gün dahi sigortalı çalışanların da bu kapsama alınması için çalışmalar başlatıldı. Tüm çalışanların kıdem tazminatı alabilmesi için bir takım çalışmalar başlatıldı. Önümüzdeki 3 ay içerisinde uygulanmaya başlanacak olan 1 gün çalışsa bile kıdem tazminatı hakkı getirecek olan yasa yürürlüğe ğirecek. Yasa onaylanırsa 1 gün çalışana bile tazminat hakkı verilecek.

1 Gün Çalışana Dahi Tazminat Hakkı

Ülkemizde çalışanların çok sıklıkla karşı karşıya kaldıgı kıdem tazminatı sistemin’de oluşan problemler için hükümet ilk adımı attı. Düzenlemede 3 ay içerisinde kıdem tazminatı sisteminin değiştirilmesi öngörülüyor.

Bu konu ile ilgili tüm tüm düzenlemeler yapılıp gereken düzeltmeler yapılacak. Bu düzenlemeler sonucu her kez kıdem tazminatı alabilecek.

Bir önceki yazımız olan Şehit Ailelerine Memur'luk Yolu Açıldı başlıklı makalemizde asker ve polis şehit yakını memur, gazi yakınına memurluk ve kamuya Şehit yakını alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.