Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Taşerona Kadro İçin Geri Sayım Başladı

29 Aralık 2015
Taşerona Kadro İçin Geri Sayım Başladı

Taşerona Kadro İçin Geri Sayım Başladı

Ak partinin seçim öncesi vaadleri arasında yer alan Taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda bir çok haber yapıldı. Seçim vaadleri arasında en çok dikkat çeken vaadlerin başında Taşeron işçilere kadro verilesi geliyordu. Taşeron işçilere verilen sözlerle birlikte, taşeron olarak çalışan işçiler kamu işçisi statüsüne geçmeyi bekliyorlar. Taşeron işçilere kadro verilmesi sözü daha önceden seçimlere katılmış bir çok siyasi parti tarafından verilmişti. Bu güne kadar bu vaadler bir türlü yerine getirmedi.

Yeni hükümet bu sorunu ortadan kaldırmak için çalışmalarını başlattı. İlk adım 2 yıl önce atıldı ve Taşeron işçilerin özlük hakları korumaya alındı. Bu degişiklikle birlikte izin, maaş ve tazminat konularındaki haksızlıklar ortadan kaldırılmıştı.

Taşeron işçilere verilen vaatlerin  Bakanlar Kurulu’nun verecegi kararla birlikte belli olacak. Bakanlar kurulu tarafından hazırlanacak listelerle birlikte hangi kamu kuruluşunun hangi personellerin kadroya alınacagına kara verilecek. Taşeronlarla işçilerle ilgili listeler Devlet Personel Bakanlığı,işçi memur sendikaları tarafından belirlenecek.

Bir önceki yazımız olan İşsizlik Maaşı Alma Şartları Nelerdir ? başlıklı makalemizde 2016 Yılı İşsizlik Maaşının Süresi, İşsizlik Maaşı Kaç Ay Ödenir ve İşsizlik Maaşı Nasıl Alabilirim 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.