Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Taşeron Kadroları Belli Oldu

29 Şubat 2016
Taşeron Kadroları Belli Oldu

Taşeronda Kadroya Alınacaklar

Uzun zamandır Kamuoyunda gündemde olan taşeron işçilere kadroya alınması ile ilgili gelişmeleri takip ediyoruz. Kadroya alınmayı bekleyen asıl işi yapan taşeron personeller uzun zamandan bu yana verilen yeni haberlere odaklanmış durumda. Taşeron olarak çalışmakta olan personellerin hepsi kadro beklerken, yalnızca kamu kuruluşlarında asıl işi yapmakta olan taşeron lara kadroya alınacağı haberleri birçok kişide hayal kırıklığına ugratmıştı.

Kamuya kadrolu olarak alınacak Taşeron personeller için çalışmaların artık sonuna gelindi. Yeni düzenlemenin 21 Mart tarihinden önce meclise gönderileceği verilen bilgiler içinde.

Kadro İçin Yapılan Açıklama

Maliye Bakanı Ağbal kamuda kurumlarında kaç kişinin kadroya alınacağını açıkladı. Ağbal, “Konuyla ilgili yasal düzenlemeyi 21 Mart’tan önce Meclis’e sevk etmiş oluruz” dedi.  Bakan Ağbal katıldığı bir televizyon kanalındaki röpörtajın da kamuda asıl işi yapan personellerin 100-150 bin kişinin kadroya alınacağını açıkladı.

Maliye Bakanı Ağbal, yaptığı açıklamada, kamuda güvenlik, yemek ve temizlik  işleri ile ilgili yan işlerin dışında kalan asli işleri yapan taşeron işçilerin kadro verileceğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1500 Personel Alımı 2016 başlıklı makalemizde 1500 personel alacak, 1500 personel alımı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.