Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

SGK Yurtdışı Borçlanma Başvurusu

SGK Yurtdışı Borçlanma Başvurusu

SGK Yurtdışı Borçlanma Başvurusu

Merhaba değerli okurlarımız Yurtdışı borçlanması yapacak olanlar. Türkiye’nin sosyal güvenlik anlaşması yaptıgı, 24 tane ülkeden. 18 ile farklı diğer 6 tanesi ilede farklı ve anlaşma olmayan ülkelerlede daha farklıdır. Özellikle bulgaristan’la 2008 tarihinde yapılan anlaşma ile yine borçlanma yapılabilmektedir.

Bulgaristan’dan farklı evraklar istenmektedir bunları inceleyecek olursak yurtdışı borçlanması yaptıracaklar. Türk vatandaşlıgında geçen sürelerini borçlanması gerekir, borçlanırken Türk vatandaşı olması ve yurtdışı çalışma belgelerini ibraz etmeleri gerekir.

Anlaşma olmayan ülkelerde,sadece kadınlar ve erkekler çalıştıkları sürelerin belgelerini sunarlar, Anlaşma yapılan ülkelerde ise erkekler çalıştıkları dönemin belgelerini, kadınlar çalışmıyorlarsa ikamet belgelerini ibraz ederek borçlanma işlemini yaparlar.

Bir önceki yazımız olan Devlet Bahçeli İstifa Edecekmi ? başlıklı makalemizde Devlet Bahçeli İstifa, Devlet Bahçeli İstifa Edecekmi ve Devlet Bahçeli İstifa etmiyor hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.