Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Şehit Ve Gazi Yakınları Memur Oluyor

16 Aralık 2015
Şehit Ve Gazi Yakınları Memur Oluyor

Şehit Ve Gazi Yakınları Memur Oluyor

Bildiginiz gibi Kamu personelleri alınırken KPPS sonucu baz alınarak yerleştirmeler yapılıyor. Fakat sürekli merak edilen konuların başında KPSS’ye sınavına girmeden memur olunabilir mi, KPSS’ olmadan memur alan kurumlar, ve KPSS’siz memurluk var mı, konuları hakkında sürekli sorular soruluyor. işte bu soruların yanıtı….

Şehit Yakınları Memur Oluyor

KPSS sınavına girmeden memur olmak için sadece şehit yakınları ve Terör magdurlarına bu haklar tanınıyor. Kamu kurumlarına 2015 yılında soma faciasında yakınlarını kaybedenler için memur olma hakkı verildi. Bu güne kadar 12 bin 540 adet terör magduru memur olarak kamu kurumlarına alındı.

Önümüzdeki günlerde ise 807 asker ve polis şehit yakını, 442 sivil terör mağduru, Soma’daki hayatını kaybeden madencilerin yakını olan 15 vatandaş da kamuda istihdam edilecek.

Bir önceki yazımız olan Tüm Çalışanlara Kıdem Tazminatı Hakkı Verilecek başlıklı makalemizde 1 gün çalışana tazminat, işten ayrılana tazminat ve işten kendisi çıkan kıdem tazminatı alırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Şehit Ve Gazi Yakınları Memur Oluyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.