Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Seçimde Hile Yapıldıgını Gören Kişiler Ne Yapmalıdır ?

Seçimde Hile Yapıldıgını Gören Kişiler Ne Yapmalıdır ?

Seçimde Hile Oldugunu Görürseniz Ne Yapmalısınız ?

Merhaba değerli okurlarımız Seçimler esnasında bir hilenin bir yanlışlıgın olduguna kanaat getiren vatandaşlar bunu bir delil ile isbat edebilecek şekilde tutanaga geçirebilirler. Yani bir delil elde etmeleri bu anlamda faydalı olacaktır zira seçme yeterliligine sahip olan yurttaşlar siyasi partiler yada yetkililer,şahitler millet vekilleri seçimlere itiraz etme hakkına sahiptirler.

Eğer bir sandık kurulunda yanlışlık veya bir hile durumu söz konusu ise öncelikle bununla ilgili bir itiraz etmek gerekir bu itirazı sandık kuruluna yapıldıgı takdirde değerlendirmenin ardından itiraz yeterli bulunmadıgı takdirde redde ilişkin bir itiraz daha gerçekleştirilir.

Bu durumdada itiraz merci ilçe seçim kurulu olacakdır. İlçe seçim kuruluna yapılan başvuruları reddi halinde ise itirazlar il seçim kuruluna yapılır. İtirazlar yazılı veya sözlü olarak yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Antarktika İş Ve Çalışma Fırsatı başlıklı makalemizde Antarktika çalışmak, Antarktika çalışmak istiyorum ve Antarktika iş başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Seçimde Hile Yapıldıgını Gören Kişiler Ne Yapmalıdır ? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.