Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Postacı Alımında Yeni Şartlar

Postacı Alımında Yeni Şartlar

Postacı Alımında Yeni Şartlar

Merhaba değerli okurlarımız PTT tarafından yapılan açıklamada Şirketin Postacı personel alımında Postacı alımı için başvuracak adayların B sınıfı ehliyete sahip olmak ile birlikte 2016 yılından itibaren A2 belgesinede sahip olma şartı getirilecek şeklinde açıklama yaptı.

YENİ ŞARTLAR

– En az iki yıllık eğitim veren yüksekokuldan mezun olmak,
– Erkeklerde en az 1.68 cm, bayanlarda en az 1.60 cm boyunda olmak,
– Kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını beyan etmek,
– Sağlık durumu her koşulda çalışmaya müsait olmak,
– Görev aktif olarak araç (Panel Van tipi) kullanmayı gerektirir bir görev olduğundan; en az B Sınıfı Sürücü Belgesine sahip olmak. A2 sürücü belgesine sahip olmak,
– KPSS P93 türünden en az 50 puan almış olmak yeni şartlardır.

Bir önceki yazımız olan Ehliyet Almak İçin Deneyim Şartı Getiriliyor başlıklı makalemizde D1 Ehliyet Nedir ?, ehliyet alacaklara deneyim şartı ve Ehliyet Alım Şartları Degişti hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Postacı Alımında Yeni Şartlar Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.