Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Lise Mezunu Olanlara Memur Olma Şansı 2016

18 Şubat 2016
Lise Mezunu Olanlara Memur Olma Şansı 2016

Lise Mezunu Olanlara Memur Olma Şansı 2016

Lise Mezunları için 2016 yılında memur olma şansı verilecek. Memur olmak isteyen Lise mezunları için memur olma sınavı, ile birlikte 2016 kpss ile memur nasıl olunur bu konu hakkında sizler için bu makaleyi hazırladık. Düz memur sınıfı olarak bilinen lise mezu adaylar için yapılan KPSS sınavı çift yıllarda gerçekleştiriliyor, bu sebeple 2016 yılında  lise mezunu olan adaylar için memur olma hakkı veriliyor.

Çift yıl olan 2016 için lise mezunu olanlar için KPSS sınavı geçtiğimiz yıllardaki gibi olacak. 2016 yılının 23 Eylül tarihinde yapılacak olan sınava başvurular  9 – 24 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Lise Mezunları İçin yapılan KPSS’de ne tarz sorular çıkıyor? 2016 yılında KPSS de toplam 120 soru sorulacak. Sınava gireceklere Türkçe, Matematik, Vatandaşlık, Tarih, Coğrafya gibi konulardan sorular sorulacak. Sınav sonrasında yüksek puan alandan düşük puan alana göre sıralama yapılarak memur alımları yapılacak.

Bir önceki yazımız olan Emekliler'den Kesilen Destek Primi Artık Kesilmeyecek başlıklı makalemizde destek primi, Emekli esnaf maaşları ve Emekli Şubat maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Lise Mezunu Olanlara Memur Olma Şansı 2016 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.