Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Kıdem Tazminatını Artırmanın Yolları

28 Aralık 2015
Kıdem Tazminatını Artırmanın Yolları

Çalışanlara iyi haber geldi Kıdem tazminatında yeni dönem başlıyor. Her yıl gündeme gelen kıdem tazminatı hakkında bazı gelişmeler yaşanıyor. Kıdem tazminatları ile ilgili Fona aktarılması ile ilk çalışmanın başlatılacagı açıklandı. Milyanlarca çalışanın aklına şu sorular geldi. Kıdem tazminatımı nasıl alabilirim, kıdem tazminatım nasıl yükselir gibi bir çok konu düşünülmeye başladı.

Takvim gezetesinde yer alan habere göre Milyonlarca çalışanın güvencesi haline gelmiş olan Kıdem tazminatı, konusunda bazı önemli noktaların olduguna deginildi. Eger bu konuya dikkat ederseniz çalışanları Kıdem tazminatları yükselebiliyor.

Ülkemizde Kıdem tazminatı alabilmek için iş yerinizde 1 yıl ara vermeden çalışmış olmak gerekiyor. Ayrıca işinden kendi rızası haricinde işten çıkarılması durumunda tazminat hakkını elde ediyor. Bahsedilen Çalışma tamamlanınca çalışanlar için Kıdem tazminatı güvence haline gelecek. İstifa etse bile bu çılışma sayesinde fon işçinin lehine olacak.

 

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılı Vergi, Harç ve Cezaları Belli Oldu başlıklı makalemizde 2016 yılının vergi ve harç ve cezaları belirlendi hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.