Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Kıdem Tazminatı Zamlandı

Kıdem Tazminatı Zamlandı

Kıdem Tazminatı Zamlandı

Kıdem tazminatı hesaplama sistemi değişti. Bundan sonra kıdem tazminatı için tavan maaş tutarı 4 bin 92 lira olarak belirlendi. Buna göre artık kıdem tazminatları 10 yıl çalışmış bir işçiye 2 bin 638 TL civarına çıkmış oldu.

Kıdem tazminatı için mevcut durumu için en az bir sene çalışmış olmak gerekmektedir. İşlediği bir kusur sonucu işten çıkarılmış olan çalışanların tazminat almasıda zorlaşacak.

Kıdem tazminatı hesabı yapılırken maaş oranı ne olursa olsun bir üst tavan belirneyor. Yeni değişiklik ile birlikte kıdem tazminatının üst tavanı olarak  4 bin 92 lira olarak belirlendi. Tazminatlarda ise esas olan bürüt ücret nelirlenirken ise işçinin almış olduğu tüm ücretler brüt hesabına ekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom, TTNET Ve Avea Birleşti başlıklı makalemizde Avea, fiber altyapı ve fiber internet hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Kıdem Tazminatı Zamlandı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.