Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Kamuya 97 Bin Memur Alımı Detaylar

Kamuya 97 Bin Memur Alımı Detaylar

Kamuya 97 Bin Memur Alımı Detaylar

Kamuya 2016 yılında 97 bin personel alınacağı bilgisini geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamıştı. Yapılan açıklama sonrasında insanlar bazı soruların cevaplarını aramaya başladı. Bu soruların başında 97 bin personelin KPSS sınavı ilemi alınacağı yoksa açıktan atama yolu ilemi olacağı.

Malesef 97 bin personel tek bir sınavla alınması imklansız. 97 bin Memur ve personel alımları belirli aralıklarda kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları doğrultusunda alınacak.

Geçtiğimiz yıl kamuya  atanmayı bekleyen akademik personel, emniyet personeli, askeri personel,öğretmen, kariyer meslek personeli,  hakim ve savcı, engelli personel, sosyal hizmet modellerinden yararlanan personel, şehit ve gazi yakını, terör mağduru ve sözleşmeli personel bulunuyor.

2016′ da KPSS sınav sonucuna göre tercihi ile alımı yapılacak personel sayısı 5 bin civarında olacak. Bir çok kamu kurumu personel ihtiyaçları için kendi yapacakları sınavlarla ihtiyaçlarına göre personel alacaklar.

Bir önceki yazımız olan Yaş Sınırına Takılanlara Erken Emeklilik Geliyor! başlıklı makalemizde Ali Tezel, asgari ücret ve Erken Emeklilik Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.