Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Kamu Kurumlarına 74 Bin Personel Alınacak

10 Aralık 2015
Kamu Kurumlarına 74 Bin Personel Alınacak

Kamu Kurumlarına 74 Bin Personel Alınacak

Merhaba değerli okurlarımız. Bütçe kanunu tasarısı sonucunda, TBMM sine sunuldu, bu tasarıda 2016 yılında kamu kurum ve kuruluşlarına 74 bin personel alımı konusundada bazı çalışmalar bulunuyor.

 

Millet meclisine sunulmuş olan ve 2016 yılın’da bütçe kanunu tasarısı ile 74 bin kişinin kamu kurumlarına alınması planlanıyor.

2016 yılında Sunulmuş olan tasarı  ile beraber 444.1 milyar lira, Vergi gelirlerinin faiz dışı fazlanın 39.6 milyar lira olması, bütçe açığının ise 15.4 milyar lira olması bekleniyor. 2015 senesine göre 2016 senesi içerisinde bütçe gelirlerinde ise gözle görülür bir artış ve % 4 de büyüme beklenmekte.

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Yılın İlk Ayında Memura Çifte Zam başlıklı makalemizde Memura Çifte Zam, Memura Çocuk yardımı Kaç Lira ve memura enflasyon farkı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Kamu Kurumlarına 74 Bin Personel Alınacak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.