Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İşsizlik Sigortası Detaylı Anlatım ?

İşsizlik Sigortası Detaylı Anlatım ?

İşsizlik Sigortası Nedir ?

işsizlik sigortası şartları,işsizlik maaşı,özel işsizlik sigortası,işsizlik sigortası sorgulama,işsizlik sigortası hesaplama,
işsizlik sigortası başvuru,işsizlik sigortası nedir,işsizlik sigortası kanunu,

Merhaba değerli okurlarımız  Bu yazımızda işsizlik sigortası ile ilgili bazı konuları ele alacağız Türkiye olarak yurttaşların geleceğini korumak ve mağduriyetlerinin giderilmesi için işsizlik durumunun ortadan kaldırılması yaşanan bu sorun karşısında ülkemiz de işsizlik sigortası hizmetini sunarak halkımızın mağduriyetini gidermeye çalışmaktadır.

İşsizlik sigortasından işçi ve çalışan bireyler ve yabancı olup da çalışma izni olan yabancı işsizler faydalanabilmektedir. Son 3 sene içinde 600 gün prim yatıranlar haketmektedir İşini kaybeden vatandaşlar 30 iş ğünü içerisinde yaşadıkları bölgedeki işkur ofislerine kendileri gidip durumunu paylaşmalı  işsizlik sigortasından faydalanmak istediğini belirtmelidir.

Ödeme almaya hak kazanan kişiler ilk ay sonundan itibaren PTT şubelerine giderek parasını alabilirler. Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edilir. Bu süre içerisinde işe başlanırsa hemen gidip en yakın İŞKUR bürosuna durumunu anlatan bilgi verilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Antarktika İş Ve Çalışma Fırsatı başlıklı makalemizde Antarktika çalışmak, Antarktika çalışmak istiyorum ve Antarktika iş başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.