Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İşsizlik Maaşı Alma Şartları Nelerdir ?

29 Aralık 2015
İşsizlik Maaşı Alma Şartları Nelerdir ?

İşsizlik Maaşı Alma Şartları Nelerdir ?

Çalıştıgı işten kendi istegi dışında çıkarılmaları halinde çalışrıgı süreye bağlı olarak işsizlik maaşı almaya hak kazanabiliyorlar. İşsizlik maaşında yararlanmak için belli başlı şartların yerine getirilmiş olmaları gerekiyor. Bu şartların en önde geleni ise çalışmakta oldugunuz işten kendi isteginiz dışında işinize son verilmiş olması geliyor. Bununla birlikte iş akdinin 120 gün içerisinde prim ödenmiş olmak ve bu süre içerisinde çalışmış olmak şartı aranmaktadır. Toplamda 3 yılda 600 gün işsizlik sigortası priminin ödenmiş olması gerekmektedir. Bu şartları karşılıyorsanız yaşadıgınız illerde İŞKUR şubelerine başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

İŞSİZLİK MAAŞI BAŞVURUSU 

İşsizlik maaşına başvurmak için işten çıkarıldıktan sonra 30 gün geçmeden İŞKUR şubelerine başvurmanız gerekmektedir. İŞKUR’a yapacagınız başvuruyu şahsen yapmanız gerekmektedir. Bununla birlikte başvurularınızı işkurun resmi internet sitesi olan www.iskur.gov.tr adresindende yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılı Memur Maaşları Kaç Lira Olacak başlıklı makalemizde 2016 Asgari Ücret Kaç Lira, 2016 Ocak memur maaşı ve 2016 öğretmen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

İşsizlik Maaşı Alma Şartları Nelerdir ? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.