Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İŞKUR Meslek Öğrenmek İsteyene Bin 300 Lira Veriyor

26 Şubat 2016
İŞKUR Meslek Öğrenmek İsteyene Bin 300 Lira Veriyor

İŞKUR Meslek Öğrenmek İsteyene Bin 300 Lira Veriyor

İŞKUR iş işi olmayan ve meslek edinmek isteyen insanlar için iş başı eğitim programı ile insanlara iş öğrenirken para kazanma imkanı veriyor. İşi olmayan ve meslek sahibi olmak isteyenler için eğitim süresince maaş da ödenecek. Bu süre içerisin de hem para alacak hemde bir meslek sahibi olacak. İşte iş arayan ve meslek edinmek isteyenler için İŞKUR tarafından iş eğitimi süresince para kazanma şansı verecek olan programın detayları.

İş öğrenip para kazan

İş arayanlar ve meslek sahibi olmak isteyenler, İŞKUR tarafından verilen kurslarına katılıp meslek sahibi olabiliyor. Bugüne kadar yüzbinlerce vatandaş İŞKUR tarafından yapılan kurslara katılıp meslek sahibi oluyor, hem de para kazana biliyor. İşkur ‘İşbaşı Eğitim Programı’ ile işi olmayan bir çok kişi, verilen eğitim sayesinde para kazanabiliyor. İŞKUR, ilk başladığı zaman 6 aylık süre ile devam ettirdiği programı 1 yıl süreye çıkardı. Programla birlikte işi olmayanlara iş garantili olarak bir sene bir firmada eğitim imkanı verilirken  iş öğrenenlere asgari ücret ödüyor.

Nasıl Başvuruluyor?

İşbaşı Eğitim  Programa İŞKUR hizmet merkezinde veya ‘işkur. gov.tr’ internet sitesi üzerinden başvuru yapılabiliyor. 1 sene süresince çalışarak meslek sahibi olup, para kazanmak isteyen eğitime katılanlara günlük 50 lira ayda net olarak bin 300 tl ödüyor. Bu sürede işverenlerin de kazancı oluyor. Programı tamamlayanve 18-29 yaş arası işsizleri 3 ay içinde istihdam eden şirket için, çalışanın işveren primi İŞKUR tarafından ödeniyor. İmalat sanayinde 42, diğerlerinde 30 ay olarak süre değişiyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni İş Kurana 50 bin lira Hibe Destek Veriliyor başlıklı makalemizde 50 bin lira hibe desteği, Girişimci gençlere kredi ve Hibe desteğinden yararlanma şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.