Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İşi Olmayanlara 307 Tl Maaş Verilecek

24 Aralık 2015
İşi Olmayanlara 307 Tl Maaş Verilecek

İşsizlere 307 Tl Maaş

Asğeri ücret ile çalışan yüzbinlerce kişi 2016 yılında zamlanacak maaşlarını merakla beklemeye başladılar. Yeni yılın gelişi ile bugüne kadar asğari ücrete verilmiş en yüksek zam ile bir çok asgari ücretle geçimini saglayan insanlarıda biraz rahatlatacak.

Asğari ücrete verilecek zam sonrasında işsizlik maaşıda zamlanacak. İşsizlik maaşı 307 Lira olacak.

 

Yeni yıldan itibaren asgari ücrette yapılacak zam ile birlikte, işsizleride rahatlatması bekleniyor. İşsizlik  maaşı, asgari ücrete yapılan zam ile birlikte en yüksek düzeye çıkacak. işsizlik maaşı alt tabanı 653 liraya, üst taban ise bin 307 liraya çıkacak.

Halen 1,000 tl olan net asgari ücret, yeni yıl ile birlikte bin 300 lira yükselecek. Bu artış ile birlikte, asgari ücrete oranına göre hesaplanan işsizlik maaşı da etkilenecek. İşsizlik maaşı son 4 ayda alınan brüt ücretin ortalamasının yüzde 40’ı oluyor. Ancak işsizlik maaşı, brüt asgari ücretin yüzde 80’ini geçemiyor.

Bir önceki yazımız olan Milli Eğitim Bakanlığı 12 Bin 500 Öğretmen Alacak 2016 başlıklı makalemizde 2016 Öğretmen Atamaları, MEB öğretmen kadrosu ve MEB'e öğretmen atama başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.