Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

GSS Primi Nasıl Hesaplanır Ayrıntılı Anlatım

GSS Primi Nasıl Hesaplanır Ayrıntılı Anlatım

GSS Primi Nasıl Hesaplanır Ayrıntılı Anlatım

Merhaba değerli okurlarımız Genel sağlık sigortalı olmayanlar ve sigortalılık statüsü sona erenler ile bakmakla yükümlü oldugu kişiler, Sosyal güvenlik kurumu tarafından tescil edilecek. Bu kişilerin gelir tespitini yaptırmak üzere. 1 Ay içerisinde vakıflara başvurması gerekir.

Sosyal güvenlik kurumu tarafından tescil edilen kişilere bildirilecektir. GSS tercihinin resen yapıldıgı tarihten itibaren, Prim tahakkuk ettirilmeye başlar. ve sonrasında prim ödeme yükümlülügü başlayacaktır.Kendisine gelir testi yapılmasını istemeyenler ile tescilin teblikatı yapıldıgı tarihten itibaren 1 Ay içerisinde gelir testi yapılması yönünde muafakat vermeyenler Asğari ücretin iki katı prim ödeyeceklerdir.

Özürlü ve yaşlı olanlar vekili aracılığı ile başvuru yapabilir. Her birey bulundugu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneklerine başvurarak gelir testi yaptırabilirler.

Gelir testi sonucuna göre 2015’in ilk altı ayında ğeçerli olan brüt asgari ücret 1,201,50 tl ye göre Aylık gelirin brüt asgari ücretin, üçte birinden 400,50 tl den az olan kişilerin primleri devlet tarafından ödenir.

Aylık geliri 400 Tl ile 1.201.50 tl arasında olan kişiler 400,50 X % 12=48,06 Tl prim öder.

Bir önceki yazımız olan Antarktika İş Ve Çalışma Fırsatı başlıklı makalemizde Antarktika çalışmak, Antarktika çalışmak istiyorum ve Antarktika iş başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.