Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Emekliye Bin 200 Lira Zam Onaylandı

24 Aralık 2015
Emekliye Bin 200 Lira Zam Onaylandı

Emekliye Bin 200 Lira Zam Onaylandı

SSK ve Bağ-Kur emeklelerine müjdeli haber geldi. Yıllık bin 200 tl oranında zam bugün onaylandı. Seçim öncesinde 100 lira zam verecegini vaad eden hükümetin ilk icraati bu vaatleri hayata geçirmek oldu. bu gün yapılan görüşmeler sonrasında emekli zammı onayladı.

SSK Bağ- Kur emeklileri, bu zam oranını Ocak ayından başlayarak almaya başlayacak. Enflasyon zammı ile birlikte  seyyanen artışta yapılmış olacak. Böylelikle emekliler, senelik bin 200 tl ek bir maaş artışına kavuşmuş olacak. Enfasyon farkı ise maaşlara ayrıca yansıyacak.

Takvimin haberine göre ” emeklilerin  enflasyona göre çifte zamlı yeni maaşları hesaplandı. Yüzde 3.65’lik (5 aylık enflasyon) zamla en düşük maaş; Bağ-Kur tarım emeklilerinde 745 liradan 772 liraya, Bağ-Kur esnaf emeklilerinde 971 liradan bin 7 liraya, 5510 sayılı Kanun sonrasında emekli olan işçilerde 839 liradan 870 liraya, 5510 sayılı Kanun öncesinde emekli olan işçilerde bin 122 liradan bin 163 liraya çıkacak. Bunlara 100 liralık ekstra zammın da eklenmesiyle en düşük maaşlar; Bağ-Kur tarım emeklilerinde 872 liraya, Bağ-Kur esnaf emeklilerinde bin 107 liraya yükselecek.”

Bir önceki yazımız olan İşi Olmayanlara 307 Tl Maaş Verilecek başlıklı makalemizde 2016 asgari ücret ne kadar, 2016 En düşük işsizlik maaşı ve 2016 en yüksek işsizlik maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Emekliye Bin 200 Lira Zam Onaylandı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.