Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Emeklilere TOKİ’den Kampanya

27 Şubat 2016
Emeklilere TOKİ’den Kampanya

Emeklilere TOKİ’den Kampanya

TOKİ emeklilere uygun fiyata ve kira ödergibi taksit ödeyip ev sahibi olabilmeleri için konut kampanyası düzenledi. TOKİ’ Emekliler için yapacağı poroje ile cazip fiyatlara ev sahibi yapacak. Emeklilerin için yapılaca projelerden uygun fiyatlı evler birçok ilde eşzamanlı yapımına başlayacak. TOKİ’den uygun şartlarda konut sahibi olmak isteyenler haberimizin detaylarını inceleyebilir.

(TOKİ) Başbakanlık Toplu Konut İdaresi  Başkanı M. Ergün Turan, emekliler için “İkinci Bahar Projesi” nin merak edilen konuları açıkladı. Türkiye genelinde 18 şehirde toplamda 3 bin 361 ev emeklilere yönelik kura çekilişi ile satışa çıkarılacak.

emekliye İkinci Bahar Projesinin ayrıntılarını bilgisini verdi. Turan, “Geçen senenin bitiminde emeklilerimiz için satışa sunduğumuz ve kuralarını çektiğimiz 17 şehrimizde 4 bin 340 konuta yoğun ilgi gösterildi. Ilginç illerde ürettiğimiz projelerimizden emeklilerimiz için yüzde 25 oranında kontenjan uygulamamız devam ediyor”diye konuştu.

Dar ve orta gelirli vatandaşlara konut ihtiyacını karşılamayı ilke edinen TOKİ Başkanı Turan, emekliler için yüzde 25 kontenjandan söz etti. Valilikler ve belediyeler üzerinden emeklilerin beklentisi alınarak yeni konut projelerinin yaşama geçirildiğini belirtti. Turan, “9-30 Aralık 2015 tarihleri arasında 17 ilde inşa edilecek 4 bin 340 konut için emeklilerimizin ön taleplerini aldık ve ardından hak sahibi olacakları belirlemek amacıyla kura çekilişlerini gerçekleştirdik. Yoğun ilgi üst kısmına 18 şehrimizde hiç konut sahibi olamamış emeklilerimiz için 3.000 361 konut için ön talep toplamaya başladık.”diye konuştu.

Başvuru tarihi 14 -31 Mart 

14-31 Mart 2016 tarihlerinde ön talep toplanacak iller şöyle:  “Balıkesir – Manyas: 500 konut, Adana – Sarıçam: 300 konut, Aksaray Merkez: 300 konut, Aksaray – Güzelyurt: 56 konut, Kocaeli – Kandıra: 272 konut, Eskişehir – Tepebaşı: 250 konut, Kayseri – Mimarsinan: 250 konut, Kastamonu – Merkez: 200 konut, Kastamonu – Taşköprü: 250 konut, Bilecik – Bozüyük: 197 konut, Hatay – Reyhanlı: 150 konut, Çankırı – Kurşunlu: 150 konut, Sivas – İmranlı: 121 konut, Manisa – Demirci: 94 konut, Kahramanmaraş – Türkoğlu: 75 konut, Erzincan – Çağlayan: 44 konut, Niğde – Çiftlik: 43 konut, Bolu – Mengen – Poyrazköy: 28 konut, Burdur – Çavdır: 24 konut, Edirne – Lalapaşa: 33 konut, Edirne – Süloğlu: 24 konut.”

TOKİ, 2+1 olarak yapılacak olan konutlar için ilgili bankalar vasıtası ile 14- 31 Mart tarihi arasında ön talepler alınacak. Emekliler kimlik kartları ile ilgili bankaya 500 lira atırarak başvurularını yapacaklar. Ön taleplerin toplanmasının ardından başvuruların konutlardan fazla olması halinde “hak sahibi belirleme kurası” çekilerek, konutlardan almaya hak kazanan emekliler belirlenecek. Hak sahibi olamayan emeklilerin başvuru bedelleri kendilerine iade edilecek. Konut belirleme kurasının ardından da emekliler ile sözleşme imzalanacak.

Bir önceki yazımız olan İŞKUR Meslek Öğrenmek İsteyene Bin 300 Lira Veriyor başlıklı makalemizde İşbaşı Eğitim Katılım Şartları, İŞKUR iş başı eğitim programı başvurusu ve İŞKUR İşbaşı Eğitim Programına nasıl başvurulur hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.