Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Ehliyet Yenileme Başvurusu Yapma

Ehliyet Yenileme Başvurusu Yapma

Ehliyet Yenileme Başvurusu Yapma

Eski ehliyetlerin yenilenmesi için başvurular başladı. Ehliyetini değiştirmek isteyen vatandaşlar bir çok özelliği olan yeni ehliyetlerini belirtilen tarih itibari ile yenileme yaptırabilecek. Tüm dünya ülkelerindede ğeçerli olacak ehliyetleri alabilmek için başvurular alınmaya başladı. Ehliyet değiştirmek için nereye başvurulacak, hangi belgeler istenecek, ehliyet yenileme ücreti kaç lira olacak. detaylar…

Yeni ehliyetine kavuşmak isteyen vatandaşların ilk yapmaları gereken internet üzerinde yeni ehliyet için online başvuru yapmak. Yaşamakta olduğunuz il veya ilçenin emniyet müdürlüğünün internet siteleri üzerinden başvuru yapabilecekler.

Ehliyetini değiştirmek isteyenler Emniyet müdürlüğünün http://surucurandevu.egm.gov.tr internet adresinden randevu alabilecekler. Artık yeni ehliyetinizi alıp yurtdışında her hangi bir ülkede özgürce araç kullanabilirsiniz.

Ehliyet Değişimi İçin Yapılması Gerekenler

 

1-Sağlık raporunuzu almanız gerekiyor özel hastanelerdende alınabiliyor. Doktor sadece göz muayenesi yaparak ve birkaç soru sorarak rapor veriyor.

2-Ehliyet yenilemek için bulundugunuz yere en yakın vergi dairesine 9264 kodlu sürücü KGDBL 13 TL ödedikten sonra  İş-Halk-Vakıf-Ziraat Bankalarına Türk Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfı İktisadi İşler hesabına (IBAN- TR26 0001 5001 5800 7299 2309 47) 2 TL yatırın Açıklama kısmına Sürücü Belgesi Hizmet Bedeli yazın. Vergi dairesi de alırsa oraya da ödeyebilirsiniz. Ancak makbuzların ayrı ayrı olmasına dikkat edin.

2-2(iki) adet 5×6 ebadında arkası beyaz biometrik resim

3-surucurandevu.egm . gov . tr adresinden randevu alın. Sonra mailinize gelen onay kodunu cep telefonunuza resim olarak alın veya onayın çıktısını götürmenin işleri kolaylaştırır.

Bir önceki yazımız olan TOKİ Emekli Konutu Yapılan İller Hangileri başlıklı makalemizde hangi illerde TOKİ taksitle konut başvuru şartları, TOKİ emekli evi hangi illerde ve TOKİ Emekli Konut Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.