Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Devlet Borçları Siliyor 2016

Devlet Borçları Siliyor 2016

Devlet Borçları Siliyor 2016

2016 yılında meclis tarafından görüşülecek olan borç yasası meclisten geçip yasalaşorsa, 2.500 Liranın altındaki borçalr için icra işlemleri yapılamayacak. Mahkemede bir davada açılamayacak.

Bu yeni düzenleme yasalaşırsa en fazla ülkemizde hizmet vermekte olan GSM operatörleri, Gaz dagıtım şirketleri,Elektirik  şirketleri etkilenecek gibi gözüküyor. kanun meclisten geçerse adliyede icra dosya sayılarının yüzde 60 oranında düşecegi öngörülüyor.

ANLAŞMAZLIKLAR NASIL ÇÖZÜLECEK

İşçi ile işveren anlaşmazlıgında ilk çözüm için arabuluculuk sistemi denenecek. bu şekilde icra dosyalarının çogunun, kısa zamanda çözüme kavuşacağını tahmin ediliyor. Düzenleme meclisten geçerse işçi-işveren arasında çıkan anlaşmazlıklarda da arabulucuya başvurulması zorunlu olacak.

Bir önceki yazımız olan Annelere Müjde Part-Time İş başlıklı makalemizde doğum yapana ücretsiz izin hakkı, doğum yapana yarım günlük çalışma ve engelli bebeği olan annenin izin hakkı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Devlet Borçları Siliyor 2016 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.