Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Bekçilik sınavı şartları neler?

Bekçilik sınavı şartları neler?

Bekçilik sınavı şartları neler?

Emniyet Genel Müdürlüğü 2 bin 234 bekçi alımı için yazılı sınav yapacak. Alım yapılması planlanan bekçiler mahalle ve çarşılarda görevlendirilecek. Yönetmelik değişikliği ile bekçi adayları yapılacak sınavdan sonra başarı gösteren adaylar mülakat sürecine dahil edilecektir, yapılan sınav ve mülakattan başarılı olan adaylar bekçi olarak göreve başlayacaktır. Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar mülakata davet edilecek mülakatta valilik tarafından oluşturulan kurul ile birlikte doktor ve psikologta eşlik edecek.

Bekçi alım mülakatında emniyet, jandarma, valilik ve milli eğitimden yetkililerde hazır bulunacaktır. Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğinin yeni Resmi Gazete’de yayınlandı. Yönetmelik kapsamında bekçi adaylığına alınacaklar için, valilikçe uygun görülen tarihte il merkezinde, diğer ilçelerde ise kaymakamlıkça uygun görülen tarihte ilçe merkezinde sınav yapılacak.

– Sınava katılan adayların başarılı olabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecek. Sözlü sınavda başarı gösterenler, yazılı sınava tabi tutulacak.

– Sözlü sınavdan başarı için en az 70 puan

– Yazılı sınav soruları, Türkçe, sosyal bilgiler, fen bilgisi, hayat bilgisi ve matematik derslerinden düzenlenecek.

– Güvenlik soruşturmasından geçecek adaylardan ayrıca sağlık raporu da istenecek.

– Sonuçlar valiliğin internet sitesinden duyurulacak

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bakanlığı 3 bin 103 sözleşmeli personel alımı 2016 başlıklı makalemizde 2016 nİsan ayi sÖzleŞmelİ personel alimi, 2016 nisan ayı eleman alımı ve 2016 nisan ayı memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.