Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

BDDK Halk Katılım Bankası’nın kuruluş iznini iptal etti

BDDK Halk Katılım Bankası’nın kuruluş iznini iptal etti

BDDK Halk Katılım Bankası’nın kuruluş iznini iptal etti

Merhaba değerli okurlarımız Halkbankası tarafından katılım bankası kurma talebi olmuştu Fakat Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yaptıgı açıklamada. Halkbankasının katılım bankası açmasına BDDK dan onay çıkmadı.

Halk bankasının kurmayı planladıgı HAlk Katılım bankasına izin verilmedi.

 

BDDK Tarafından yapılan Açıklama Şu Şekilde:

“Kurul Başkanlığının 21.10.2015 tarihli gündem yazısı ekinde gönderilen 21.10.2015 tarih ve 43890421-101.01.01[143-1]-E.24979 sayılı yazı ve eklerinin incelenmesi sonucunda Kurulun 15.01.2015 tarihli ve 6168 sayılı Kararı ile kuruluş izni verilen Halk Katılım Bankası A.Ş.’nin kurucu ana ortağı T. Halk Bankası A.Ş.’nin farklı bir ortaklık yapısı ile ileride yeniden değerlendirilmek üzere bu aşamada faaliyet izni başvurusunun yapılmamasına karar verilmesi nedeniyle kuruluş izninden vazgeçildiğine ilişkin beyanı doğrultusunda, Halk
Katılım Bankası A.Ş.’nin kuruluş izninin 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 11 inci maddesinin (c) bendi uyarınca iptal edilmesine karar verilmiştir.”

Bir önceki yazımız olan Antarktika İş Ve Çalışma Fırsatı başlıklı makalemizde Antarktika çalışmak, Antarktika çalışmak istiyorum ve Antarktika iş başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

BDDK Halk Katılım Bankası’nın kuruluş iznini iptal etti Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.