Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Bag-Kur Prim Borcu Olanlara Müjde

18 Aralık 2015
Bag-Kur Prim Borcu Olanlara Müjde

Bag-Kur Prim Borcu Olanlara Müjde

Kışın sogugunda insanların içerisini ısıtan güzel haberler gelmeye devam ediyor. Çalışandan, Emekliye, Esnafa tüm vatandaşlara her ğeçen gün yeni haberler gelmeye devam ediyor. Yeni, açıklamalarda esnafa’da sevindirici bir haber geldi. Ğeçmişte bağkura prim borcu olan esnafı heyecanlandıran bir kolaylık getirmeye hazırlanıyor. Bağ-kur Prim borcu nedeniyle sağlık hizmetlerinden faydalanamayan esnafı sevindiren bir gelişme yaşandı. Bağ-kur prim porcu olduğu için sağlık hizmeti alamayan Bağ- Kur’lu vatandaşlara tanınan süre 2016 yılının 7. ayına kadar uzatıldı.

Hükümet, Bağ-kur prim borcu olan vatandaşları sevindirecek bir uygulamaya başlıyor. İki aydan fazla prim borcu olanlara sağlık hizmeti verilmesi konusundaki düzenleme için süreyi altı ay uzattı. Bag-Kur Prim borcu olan esnaflar, prim borcunu ödememiş olda dahi 30 Haziran 2016’ya kadar sağlık hizmetlerinde sorun yaşamadan muayene olabilecek. Esnaf için müjdeli haberleri veren  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, sürenin uzatılmasının esnaf ve sanatkarlara rahat bir nefes aldıracak. Sağlık hizmeti alamayan esnafı sevindiren karar hakkında konuşan Palandöken;

“Borçlu olanların sağlık hizmetinden yararlandırılması için 31 Aralık 2015 tarihine kadar süre verilmişti, bu sürenin 30 Haziran 2016 tarihine kadar, yani önümüzdeki Haziran sonuna kadar uzatılması çok olumlu. Ancak, sağlık hizmetlerinden yararlanmak süresiz olarak prim borcuna bağlı olmaktan çıkarılmalı. Prim borcu olan esnaf hastalanınca sağlık hizmeti alabilecek. Bu durumdaki esnafımız hastane kapılarında mağdur olmayacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan 5 Bin Tl Çeyiz Yardımı Alma Şartları başlıklı makalemizde çeyiz desteği başvuru şartları, çeyiz hesabı açtırma şartları ve Çeyiz hesabı ödeme planı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.