Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Asgari ücret ne kadar oldu?

30 Aralık 2015
Asgari ücret ne kadar oldu?

Asgari ücret açıklandı! Asgari ücret ne kadar oldu?

Uzun süredir beklenen asgari ücret artışı bu gün belli oldu. 2016 yılına bir gün kala Hükümet tarafından işçilere yılbaşı hediyesi gibi bir açıklama geldi. Ocak ayı maaşlarını zamlı oranda asgari ücret çalışanları bu açıklamadan son derece memnun oldular.

Peki asgari ücret ne kadar oldu, Yeni asgari ücret ne kadar, Asgari ücrete 300 lira zammı geldi, işte bu soruların yanıtı şimdi haberin deyalarına geçelim.

asgari ücret açıklaması şu şekilde Ocak ayı ndan geçerli olmak üzere asgari ücret 1.116 TL net olacak, işverene yükü 1660 TL olacaktı. Asgari ücretin 2 Aralık’ta 1300 liraya gelmesi halinde toplam brüğt 1647 lira ve işverene maliyeti 1935,25 kuruş, 3 çocuklu bir ailenin alacağı asgari ücret 1387,45 kuruş, bir çocuklu aile için 1344,22 kuruş, çocuğu olmayanlar için 1300,69 kuruş bizim 2016 1 Ocak tarihinden itibaren değerlendirdiğimiz asgari ücret olarak ortada durmaktadır. Asgari ücret 1300 TL oldu. Yeni ücret 2016 itibari ile geçerli olacak.

Bir önceki yazımız olan HGS Cezasına Nası İtiraz Edilir başlıklı makalemizde hgs ceza ödeme, hgs geçiş itiraz ve hgs itiraz hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.