Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Annelere Müjde Part-Time İş

Annelere Müjde Part-Time İş

Annelere Müjde Part-Time İş

Hükümet daha fazla kadının iş sahibi olabilmesi için bir takım çalışmalar yapmaya başladı. Bayanların çalışmalarını desteklemek için bir takım kolaylıklar getirilmeye başlanacak. Çocuk sahibi olan bayanların işlerinin başına geri geçmeleri için bir takım düzenlemelerle kolaylaştırılacak.

Doğum yapmış bayanların ücretsiz izin hakları eskiden 6 aydı bu yeni düzenleme sonrası 2 yıla çıkarılacak, ayrıca yarım gün çalışması gibi bir dizi kolaylık sağlanacak.

Bunların yanısıra eger engelli bir çocugu olan annelere daha fazla kolaylık saglanması gündeme geldi. Bu yeni düzenlemelerin bazıları şu şekilde.

Memurların doğum sonrası aylıksız izinde geçirdikleri her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her 3 yıl için bir derece yükselmesi verilecek.

Doğum yapan kadın memur ve işçilere analık izni sonrasında birinci doğumda 2, ikinci doğumda 4, sonraki doğumlarda ise 6 ay süreyle yarım gün çalışma imkânı tanınacak.

İkiz olursa sürelere birer ay eklenecek. Bebek engelli doğarsa yarım gün çalışma 12 aya çıkartılacak.

Doğum sonrasında kadın memurların analık izni bitiminde başlayan 24 ay aylıksız izin, istekleri halinde 2, 4 ve 6 aylık yarı zamanlı çalışma süresinin bitiminde de başlatılabilecek. Bu imkan evlat edinenlere de getirilecek.

3 yaşını doldurmamış bir çocuğu evlat edinen memurlara 8 hafta izin verilecek.

Bir önceki yazımız olan 2016 Bedelli Askerlik Bedeli 1000 Euro başlıklı makalemizde 2016 Bedelli askerlik kaç lira, 2016 dövizli askerlik şartları ve Bedelli Askerlik şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.