Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

5 Bin Tl Çeyiz Yardımı Alma Şartları

17 Aralık 2015
5 Bin Tl Çeyiz Yardımı Alma Şartları

5 Bin Tl Çeyiz Yardımı Alma Şartları

Evlilik hayali kuran gençlere nakit desteği verilmesine ilişkin Çeyiz Yardımı ile ilgili düzenleme yürürlüğe girdi .  Devletten çeyiz yardımı almak isteyenler için aranan kriterler kesinleşti .  Devletin gençlerin evlilik masraflarının bir bölümünü karşılamak ve evlenmeye teşvik etmek üzere başlattığı projenin ayrıntıları belirlendi .  İşte gençleri heyecanlandıran çeyiz desteği müracaat şartları…

Devlet gençlere vereceği çeyiz yardımı ile ilgili Resmi gazete’de bugün yayınlanıp yürürlüğe girdi .  Buna göre bankada hesap açtırıp üç sene birikim  devlet 5000 liraya kadar çeyiz yardımı verecek. Fakat bu yardımı almak talep eden gençlerin 27 yaşından öncesinde evlenmek şart koşuluyor . İlk evlilik için yapılacak yardımı almak için bankada evlilik hesabına düzenli para yatırmak da gerekmektedir .

Bir önceki yazımız olan Çiftçiye Müjde Dönüm Başı 100 Tl Verilecek başlıklı makalemizde bitki yetiştiricilerine aile işletmesi desteği, çiftçilere devlet desteği ve çiftçilere dönüm başına 100 lira destekçiftçilere küçük aile işletmesi desteği hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.