Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

2016 Yılında Hangi KPSS Sınavları Yapılacak

2016 Yılında Hangi KPSS Sınavları Yapılacak

2016 Yılında Hangi KPSS Sınavları Yapılacak

Merhaba değerli okurlarımız 2016 yılına neredeyse 2.5 aylık bir süre kaldı. 2016 KPSS sınav takvimleri belli oldu. Sınava girecek adayların merakla beklemekte oldugu sınav takvimleri yavaş yavaş belli olmaya başladı. MEB 2016 senesi için sınav takvimini açıkladı. Şimdi gözler ÖSYM’ye çevrildi. ÖSYM tarafından yapılacak olan olan YGS, LYS, KPSS sınav tarihleri henüz açıklanmadı. Bu yıl memur olmak isteyen adayların en çok bekledigi KPSS’ lerden hangileri yapılacak, lise mezunlarına yönelik KPSS yapılacak mı, lisans mezunları için KPSS yapılacak mı, işte merak edilen detaylar…

Çift haneli senelerde hangi KPSS yapılıyor?

2016 senesi çift yıl olduğu için liselere yönelik KPSS gerçekleşecek. Çift yıllarda yapılan KPSS’ye ayrıca, önlisans ve lisans mezunları katılabiliyor. Çift yıl puanları A grubu, B grubu ve öğretmenlik atamalarında kullanılıyor. Puan türü bakımından KPSS hakkındaki detayları ele alalım.

A Grubu için KPSS

B grubu için KPSS

Öğretmenler için KPSS

Bir önceki yazımız olan Antarktika İş Ve Çalışma Fırsatı başlıklı makalemizde Antarktika çalışmak, Antarktika çalışmak istiyorum ve Antarktika iş başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.