Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

2016 Yılında Asgari Geçim İndirimi Ne Kadar Olacak

5 Aralık 2015
2016 Yılında Asgari Geçim İndirimi Ne Kadar Olacak

 

2016 Asgari Geçim İndirimi

Seçim vaatlerin’den en çok gündemde kalan asgari ücretin 1300 Lira olacagını vaadeden Ak Parti sözünü tutuyor. Yeni yılın gelişi ile asgari ücret Tüm Ülkede 1300 Tl ye çıkıyor. Asğari ücret zammı ile birlikte Asgarigeçim indirimide zamlanıyor. İşte detaylar..
Asgari ücrete yapılacak olan % 30 luk artış ile birlikte, 1 Ocak 2016 tarihinde 1,300 liraya yükselmesi, asgari geçim indiriminede yansıyacak. böylelikle Asgari ücretle birlikte zamlanacak olan asgari geçim indirimi ile birlikte asgari ücretli çalışanların yüzüde gülecek. Asğari ücretin zamlanması ile özellikle asgari ücret miktarında çalışan personeller ise ekstra bir zam istemesde gündemde.
Çogu işletmede Kalifiye eleman olarak çalışan personellerde bir zam beklentisi içine girdi, İşletmelerde çalışan vasıfsız elemanların asgari ücret üzerinden 1300 tl alacagı için Kalifiye çalışan personellerde bir zam beklentisinde.

Peki Kim Ne Kadar Asgari Geçim İndirimi Alacak ?
2016 yılında brüt asgari ücretin 1,647 Tl olmasıyla, bekar çalışanın asgari geçim indirimi 123 TL olacak. Yani maaşına 33 TL zam yapılmış olacak. Asgari geçim indirimi; evli, eşi çalışmayan, çocuksuz kişi için 108 liradan 148 liraya, evli, eşi çalışmayan, 1 çocuklu kişi için 121 liradan 166 liraya, evli, eşi çalışmayan, 2 çocuklu kişi için 135 liradan 185 liraya çıkacak. Evli ve eşi çalışan kişiye de, çocuksuz ise 90 lira yerine 123 lira, 1 çocuklu ise 103 lira yerine 142 lira, 2 çocuklu ise 117 lira yerine 160 lira verilecek.

Bir önceki yazımız olan Engelli Vatandaşlara Memurluk Müjdesi başlıklı makalemizde EKPSS Nezaman, Engelli İşçi Alımı 2016 ve Engelli Memur Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.