Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

10 Bin TL Çeyiz Parası

10 Bin TL Çeyiz Parası

10 bin lira çeyiz parası

Gençler için uzun zamandır bahsedilen çeyiz desteği için çok yakında uygulama başlatılıyor. Evlilik hazırlığı yapan gençlere desteklemek için verilecek olan 10 bin TL paranın verilme şartları netleşti. Peki çeyiz yardımı başvurusu nereye yapılacak, kime çeyiz parası ödenecek işte ayrıntılar…

Uzun zamandır merakla beklenen uygulama 16 Nisan tarihinde başlıyor. Gençler tarafından beklenen çeyiz parası almak için ilk olarak bir banka hesabı açarak 3 yıl para biriktirip ve 27 yaşına kadar evlenen tüm gençler desteği alabilecek. 5 bin lira çiftler için ayrı ayrı verilecek.

* Düzenli aylık ödemelere ilişkin alt sınır 100, üst sınır bin lira. Ödemelerin 3 aylık ödeme planına göre yapılması durumunda aylık alt ve üst sınırların 3 katı tutar geçerli olacak.

* Katılımcı, hesabın açılış tarihinde bir defaya mahsus olmak üzere, üst sınırı aşan bir tutar yatırabilecek. Bu tutar 15 bin lirayı geçemeyecek.

* Katılımcı aylık ödeme planını seçmişse 1 dönem içinde 3 defadan fazla düzenli ödemeyi aksatamayacak. 3 aylık ödeme planında da 1 dönem içinde 1 defadan fazla düzenli ödemenin aksatılmaması şart.

* Düzenli ödeme süresi 36-47 ay olanlar birikim tutarının yüzde 10’u (ödenecek tutar 4 bin lirayı geçmeyecek); 48-59 ay olanlar yüzde 15’i (ödenecek tutar 4 bin 500 lirayı geçmeyecek); 60 ay ve üzeri olanlar yüzde 20’si (ödenecek tutar 5 bin lirayı geçemeyecek) kadar katkı alacak.

Bir önceki yazımız olan Bekçilik sınavı şartları neler? başlıklı makalemizde 2016 2.234 bekçi alımı, Bekçilik sınavı ve bekçilik sınavı ne zaman yapılacak hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.