Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

10 Bin Lira Maaşla TMGD Alınıyor

10 Bin Lira Maaşla TMGD Alınıyor

10 Bin Lira Maaşla TMGD Alınıyor

Merhaba değerli okurlarımız, Son günlerde ismini çok sık duyduğumuz mesleklerden biri olan  Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hakkında bilgi vermeye çalışacagız. Ülkemizde’ ki yeni mesleklerden biri olan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı yüksek maaşı ile dikkat çekiyor. Peki bu işi yapabilmek için hangi şartlar gerekiyor.

 

Kimler Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı  olabilir, şartları nedir, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı sertifikasını hangi kurumlar verir, işte detaylar…

2015 yılı Haziran ayından buyana tehlikeli madde üreten, taşıyan, depolayan şirketlerin biruzman bulundurması mecburi hale getirildi. Yeni yönetmeliğe göre; tehlikeli madde paketleyen, dolduran, ambalajlayan şirketler TMGD bulundurma zorunluluğu olduğundan beri firmalar bu uzman personelleri aramaya başladı.

Tehlikeli Madde üreticisi veya pazarlayan şirketler Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma zorunluluğu getirildi. Bağımsız çalışabilen bu danışmanlar dilerlerse 5 yada 6 firmaya aynı anda danışmanlık yapabiliyor.

Peki kimler  TMGD danışmanı olabiliyor şartları nelerdir ?

TMGD olmanın ilk şartı ,  4 yıllık üniversite mezunlarının Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı kursa katılıp sınavdan 70 ve üzeri puan alması gerekiyor. Sınavı kazanan adayların iş sorunuda olmuyor şuan için 16 bin civarı bir açık kadro bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Gençler İçin Faizsiz Krediler başlıklı makalemizde gençlere faizsiz kredi, gençlere kredi ve gençlere müjde hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. ali şimşek dedi ki:

    İŞ BULAMIYOLAR Kİ O KADAR MAAŞ ALSIN TMGD DANIŞMANLARI.
    bütün şirketler zaten kendi bünyesinde çalışan elemanlarını eğitime gönderip aldırıyo.
    biz dışardan alanlar boşuna alıyoruz . iş imkanı sıfır yok yani.

  2. Barış dedi ki:

    Ekim 2015 ten itibaren tmgd yim hala iş bulamadım

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.