Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yurt Kayıtları e-Kayıt Sistemi ile Alınacak

6 Eylül 2015
Yurt Kayıtları e-Kayıt Sistemi ile Alınacak

Yurt Kayıtları e-Kayıt Sistemi ile Alınacak

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz Kredi ve Yurtlar Kurumu YURTKUR’a bağlı yurtlarda kalmaya hak kazanan ve kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıt işlemleri konusunda bilgilendirdi . KYK’dan yapılmış olan açıklamada YURKUR’a bağlı hükümet yurtlarına kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin kayıtlarını yalnızca elektronik ortamda e – kayıt yöntemi ile yapacakları söylendi .

Gençlik ve Spor Bakanlığı aracılığıyla yapılmış olan ilanda e – kayıt yönteminin tüm yurtlarda uygulandığı ve öğrencilerin kayıtlarını bu yöntemle yapacakları dile getirildi .

2015-2016 dönemi için YURTKUR asil ve yedek listeden yerleşmeye hak kazanan öğrenciler bu uygulamadan yararlanacak. Ancak yine de E-kayıt uygulaması, öğrencilerin isteğine bağlı olacak. Elektronik sistemi tercih eden YURTKUR öğrencilerinin, yurtlara giderek tekrar kayıt yaptırmasına gerek kalmayacak.

Kayıt işlemlerinin E-devlet üzerinden yapılabilmesi için öncelikle her öğrencinin bir e-devlet şifresine ihtiyacı olacak. Bu şifre PTT merkezlerinden temin edilebilecek.

 

E-devlet yurt kaydı için TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yurt Kayıtları e-Kayıt Sistemi ile Alınacak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.