Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yeni kimlikler ne zaman alınacak?

Yeni kimlikler ne zaman alınacak?

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan yeni çipli kimlik belgelerinin verilmesine 14 Mart’ tarihinde Kırıkkale’de başlanacağını açıkladı;

PASAPORT YERİNE GEÇECEK
Elektronik kimlik belgesi uygulamasına yönelik bütün düzenlemeler TBMM’den geçti. Bu kimlik belgeleri ile güvenli bir sisteme geçiş yapılmış olacak. Kırıkkale’de 14 Mart’ta yeni kimlik belgelerinin verilmesine başlayacak. Bu kimlik belgeleri, vize anlaşmasıolan ülkelere yapılacak ziyaretlerde pasaport yerinede geçecek.

KİMLİK KARTLARI NASIL ALINACAK?
Yeni çipli kimlik belgeleri için ilçe nüfus müdürlüklerine şahsen başvuru yapılacak. Bunun için tüm ilçe nüfus müdürlükleri müracat ihtiyaçlarına göre hazırlandı. Başvuru yapanlara banko yerine masalarda hizmet verilecek. Yoğun ilçelerde sıra sistemi kurularak hızlı hizmet verilmesiiçin tedbirler alındı. Dileyenler randevu alarak başvurusunu yapabilecek.

Sağlık veya benzeri nedenle ilçe nüfus müdürlüğüne gelemeyen vatandaşların evlerinde başvurularının yapılabilmesi için gerekli teknik hazırlıklar tamamlandı. Bu amaçla geliştirilen mobil başvuru üniteleri tüm ilçe nüfus müdürlüklerine verildi. Başvurusu alınan ve gerekli inceleme yapılıp onaylanan kimlik kartları, vatandaşların beyan ettikleri adreslerde teslim edilecek.

Bir önceki yazımız olan Kamuya 1500 yeni psikolog alımı başlıklı makalemizde 2016 Personel Alımı, 3 bin personel ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yeni kimlikler ne zaman alınacak? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.