Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yeni Çipli Kimlik Kartı Nasıl Çıkartılır?

Yeni Çipli Kimlik Kartı Nasıl Çıkartılır?

Yeni Çipli Kimlik Nasıl Çıkartılır

Yeni kimlikler hayatımızı daha da kolaylaştıracak. Yeni yıla girmemizle birlikte yeni kimlik almak için başvurular yoğunlaştı. Biyometrik fotoğrafların istendiği başvuruda kimlik almak için randevu almak gerekiyor. Başvuru kanallarından yoğun bir yeni kimlik başvurusu gündemde… Yeni kimlikler Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü tarafından veriliyor. 199 numaralı telefon hattını arayarak ya da internet üzerinden Yeni Kimlik için başvuruda bulunabilirsiniz. Kimlik kartı randevu sistemine giriş yapan kullanıcılar, online formu doldurarak başvurularını tamamlamış oluyorlar.

Yeni çipli kimlik nasıl alınır 2017

Yeni kimlik kartlarının vatandaşların işini daha da kolaylaştıracağı düşünülüyor. Çipli yeni kimlik kartları başvurusu 2017  için eski kimlik kartı 6 adet ve en fazla 180 gün içinde çekilmiş olan biyometrik fotoğraf gerekiyor. 18 yaşını doldurmamış kişilerin kimlikleri ana-baba ve/veya vasilere verilebilecek. 199 numaralı çağrı merkezini arayan vatandaşlar başvurularını yapabilecekler.

Yeni kimlik nasıl olacak

Yeni kimlikler alındıkları tarihten başlanarak 10 yıl süre ile geçerli olmak üzere kullanılabilecekler. Uluslar arası standartlara uygun olarak üretilen bu akıllı kart ebadındaki yeni kimlikler eski kimliklere oranla daha az yer kaplıyor. Daha rahat taşınma olanağı sunuyor. Özellikle elektronik hizmetlerin alınmasında çok yararlı olacak olan akıllı kimliklerin içerisindeki elektronik verilerin korunması için PUK ve PİN kodları bulunacak. Aynı kredi kartları gibi, doğrulama için bu numaralar kullanılacak. Kimlik içerisindeki bilgilerin, yetkileri olmayan kişilerce kullanılması ve değiştirilmesi imkanı olmayacak. Böylece yeni kimlik kartları istismara da kapalı olacak.

Bir önceki yazımız olan Çalışan Kadınlara Bakıcı Yardımı 2017 başlıklı makalemizde 2017 bakıcı parası, 2017 çalışan annelere bakıcı parası ve bakıcı paraları ne zaman yatacak hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yeni Çipli Kimlik Kartı Nasıl Çıkartılır? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.