Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yaş Sınırına Takılanlara Erken Emeklilik Geliyor!

Yaş Sınırına Takılanlara Erken Emeklilik Geliyor!

Yaş Sınırına Takılanlara Erken Emeklilik Geliyor!

Uzun yıllar Bağ- Kur ve sigorta pirimini yatırıp emekli olamayan, yaş sınırı nedeni ile takılıp kalanlar için müjdeli bir haber geldi, Yaşından dolayı bekleyen bir türlü emekli olamayan vatandaşlar yeni düzenlemeler sayesinde uzun yıllardır beklediği emeklilik hayellerine kavuşabilecekler.

Sigorta veya Bağ-Kur’ lu olup prim gününü doldurup emekli olmak için yaş sınırına takılmış olanlar bu haber sizleri yakından ilgilendiriyor.

Yaklaşık olarak 3oo bin kişiyi ilgilendiren emeklilik yaşına takılanlar için bir tasarı taslağı önümüzdeki günlerde Bakanlar kuruluna sunulacakç

Her geçen gün yeni bir haber çıkan yaş sınırı ile ilgili en ciddi haber yayınlandı diyebiliriz. 300 bin yaş sınırına takılanlar bu mağduriyetten kurtulabilecekmi.

Prim günü dolan ama yaş sınırına takılan vatandaşlar için SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan bazı açıklamalar yaptı. Emeklilik prim gün sayısını dolduran ama yaş sınırına takılanlar için bir çalışma başlatıldığı bilgisini veren başkan ”emekli olacaklar için yüzde 5 olarak maaş indirimi konuşuluyor olsa da halen kesinleşmiş bir durum yok dedi. Erken emeklilikte sadece Sigortalı olanlara erken emeklilik yolu görünürken Bağ-Kur emeklileri bu durumun dışında kalacak.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Kılıçdaroğlu Yeniden Başkan Seçildi başlıklı makalemizde CHP'de Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçildi, Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçildi ve Kılıçdaroğlu 990 oyla yeniden seçildi hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yaş Sınırına Takılanlara Erken Emeklilik Geliyor! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.