Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Uzman Erbaşlar 15 Gün Ek İzin Hakkı

16 Ağustos 2015
Uzman Erbaşlar 15 Gün Ek İzin Hakkı

Uzman Erbaşlar 15 Gün Ek İzin Hakkı

İzin yönetmeliginin degişmesi ile sevinecek olan Uzman erbaşlar 15 gün fazladan izin hakkı kazandı. senede 30 gün olan planlı izin hakkı ile birlikte , 15 güne kadar mazeret izni kullanma hakkı verildi. Yeni yönetmelige göre uzman erbaşlara 4 güne kadar yol izni ile birlikte, eşinin doğum yapması ya da birinci dereceden yakınlarının ölümü halinde 10 güne kadar, kendisinin veya çocuğunun evlenmesi halinde 7 güne kadar izin hakkı tanındı. Yangın, deprem, su baskını gibi doğal afet halinde ise 30 güne kadar izin hakkı verilmesi kararlaştırıldı.

Habertürk’te yer alan habere göre, Uzman Erbalara ücretsiz izin hakkında da düzenleme yapıldı. Bu askerlerin, bakmakla yükümlü olduğu kişilerin hastalanması ve refakat etmediği takdirde hayatının tehlikeye girecek olması halinde de 6 aya kadar ücretsiz izin talep edebilecek.

Savaşta İzin Yok

Yönetmeliğe göre, uzman erbaşların izin haklarına bir ‘sınırlama’ da getirildi. Yıllık 30 günlük planlı izin hakkına ‘barışta’ hükmü eklenerek, ‘savaş’ ortamı halinde izinlerin kullanılamayacağı belirtilmiş oldu.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.