Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Ücretsiz Ulaşım Hakkı Öğretmenlere de mi Gelecek?

10 Temmuz 2015
Ücretsiz Ulaşım Hakkı Öğretmenlere de mi Gelecek?

Ankara Cumhuriyet Halk Partisi bayan milletvekili Aylin Nazlıaka, TBMM Başkanlığına verdiği kanun teklifi ile öğretmenlerin de bazı ulaşım hizmetlerinden indirimli veya ücretsiz yararlanmasını teklif etti.

CHP milletvekili Aylin Nazlıaka teklifin gerekçesinde, “Temmuz ayından itibaren geçerli olmak bir bölü yedisinde olan bir öğretmenin ücreti 116 TL artışla 2 bin 681 TL olmuştu. 25 senesini geride bırakmış birinci derecenin dördünü kademesindeki bir öğretmen maaşı ise 129 TL artışla 2 bin 982 TL olmuştur.” ifadelerini kullanarak, azalan gerçek ücretlerin öğretmenlik mesleğinin yaşadığı toplumdaki saygınlığını da olumlu etkilemediğini sözlerine ekledi.

Milletvekili Nazlıaka, On beş senelik bir tecrübeye sahip bir ilkokul hocasının, OECD ülkelerindeki aynı tecrübeye sahip meslektaşının iki bölü üç oranında kazandığının altını çizerek, kanun teklifi ile MEB’e mensup olarak çalışan tüm öğretmenlerin kimliklerini göstermek suretiyle, THY ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları ulaşım hizmetlerinden yüzde 50 az ödeme yapacaklarını, mahalli idarelerce sunulan toplu ulaşım hizmetlerinden ise ücretsiz yararlanmalarının hedefi olduğunu sözlerine ekledi.

Kanun teklifinin metni aşağıda:

3.7.2005 TARİH VE 5393 SAYILI BELEDİYE KANUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA (ÖĞRETMENLERİN ULAŞIM HİZMETLERİNDEN İNDİRİMLİ VEYA ÜCRETSİZ YARARLANDIRILMASI) HAKKINDA KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- 3.5.2005 tarih ve 5393 sayılı Belediye Kanunun 70’nci maddesine aşağıdaki hüküm ikinci fıkra olarak eklenmiştir. “Öğretmenler kimliklerini göstermek suretiyle, Türk Hava Yolları ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yollan ulaşım hizmetlerinden yüzde 50 indirimli, mahalli idarelerce sunulan toplu ulaşım hizmetlerinden ise ücretsiz yararlanır.”

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Ücretsiz Ulaşım Hakkı Öğretmenlere de mi Gelecek? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.