Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

TOKİ Doğu İllerine 43 bin Yeni Konut Yapılacak

31 Ocak 2016
TOKİ Doğu İllerine 43 bin Yeni Konut Yapılacak

TOKİ Doğu İllerine 43 bin Yeni Konut Yapılacak

TOKİ Toplu Konut İdaresi, Ülkemizin doğu bölgelerinde bulunan konut ihtiyaçlarındaki talepleri karşılamak için yeni projeler başlatıyor. Gündeme gelen projeler ile Doğu illerinde toplamda 43 bin yeni ev projeleri yapılacak ucuz ödeme şartları ile kira öder gibi satışa çıkarılacak konutlar emekli ve dar gelirliler için yapılacak. Proje 2016 yılı içerisinde başlayıp 2019 yılına kadar teslim edilecek.

TOKİ  tarafından yapılan bilgilendirmede Güney doğu anadolu bölgesinde TOKİ projelerine çok fazla talep olduğunu ve TOKİ’nin bu ihtiyaçları karşılamak üzere yeni projeler yapılacağı bilgisi verildi. 2016 yılında bu projelere başlanarak 2019 yılında doğu illerinde yapımına başlanacak projelerin teslim edileceği açıklandı. Ayrıca 2019 yılı sonuna kadar TOKİ toplamda Türkiye genelinde 259 bin adet konut yapacak.

Hükümetin 2023 hedefleri ile birlikte toplam 5 milyon Emekli, Dar gelirli, ve çalışanlar insanları ev sahibi yapacak. Özellikle doğu illerinde Mardine 2 bin konut, Diyarbakıra 8 bin konut, Baymana 3 bin konut, Urfaya 10 bin konut, Gaziantep’e 20 bin yeni konut yapacaktır.

Bir önceki yazımız olan İŞKUR 100 Bin İşçi Alacak başlıklı makalemizde 100 Bin işçi, daimi işçi ve iş başvuruları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

TOKİ Doğu İllerine 43 bin Yeni Konut Yapılacak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.