Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Tofaş Fabrikası 2 Bin Yeni Personel Alımı Yapacak 2016

11 Aralık 2015
Tofaş Fabrikası 2 Bin Yeni Personel Alımı Yapacak 2016

Tofaş Fabrikası 2 Bin Yeni Personel Alımı Yapacak 2016

Tofaş 2016 yılı için Tofaş Türk Otomobil Fabrikası için 2 bin kişi alacak. Ülkemizin en büyük otomobil fabrikalarından biri olan Tofaş firması 2 bin personel alımı kararı aldı. Bursa’da üretime devam eden Tofaş Türk Otomobil Fabrikası yeni personel alımları ile birlikte çalışma sisteminde’de değişiklik yapmayı planlamakta.

Yeni sistemle 3 vardiya çalışacak olan fabrikaya alınacak personellerin özellikle Bursa ili için ekonomik açıdan katkısı tartışmasız olumlu yansıyacak.

Koç gurubunun büyük yatırımlarından biri olan Tofaş yeni yatırımlar ile birlikte Bursa’da üretim yaptıgı fabrikada binlerce çalışana iş imkanı sunuyor. Fiatın yeni modeli Egea ile Türkiyede ticari araçlarda en çok satan marka olarak yatırımlarına devam etmektedir. Yeni personel alımları ile toplamda 9 bin civarı bir çalışana ulaşacak olan tofaş 3 vardiyalı sisteme geçerek çalışmalarına devam edecek.

Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Tofaş Türk CEO’su Cengiz Eroldu’nun yaptıgı açıklama şu şekilde “Fiat Egea, Türkiye otomotiv sanayinin gelişimi ve ülke ekonomisi açısından son derece önemli bir proje. Başından sonuna, Tofaş çalışanlarının imzasını taşıyan bir proje olarak şirket tarihimizde ve otomotiv sanayinde şimdiden özel bir yere sahip olan Egea, Tofaş için olduğu kadar Bursa için de bir gurur vesilesidir. Bursa’dan yola çıkarak 40’tan fazla ülkeye ihraç edilecek Sedan modelinin ardından, tüm Egea model ailesinin 2016 yılında devreye girmesi ve 2 bin kişinin istihdamıyla, fabrikada kapasite kullanımını maksimum seviyeye taşımayı planlıyoruz. Yeni dönemde 2 bin yeni arkadaşımızla çalışan sayımızı 8 bin 500’ün üzerine taşıyacağız. Yeni ürün projeleri ve 2 bin yeni çalışan alımımız tedarikçilerimiz ve bayilerimiz üzerinde çarpan etkisiyle öncelikli Bursa olmak üzere Türkiye’de ile önemli ölçüde ilave istihdam yaratacaktır” dedi. /

Bir önceki yazımız olan DHMİ Taşeron İşçilere Kadro Verilecekmi ? başlıklı makalemizde 2016, başvuru şartları ve bugünkü ilanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.