Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

TEOG Puanı Nasıl Hesaplanır ?

TEOG Puanı Nasıl Hesaplanır ?

TEOG Puanı Nasıl Hesaplanır ?

Merhaba değerli okurlarımız TEOG temel eğitimden orta öğretime geçişin kısaltmasıdır . Geçiş sürecinde meydana gelen ve liselere yerleşirken kullanılan puan da TEOG puanı olarak bilinir .

Öğrenim gören 6 ,7 . ve 8 , sınıflardaki sene sonu başarı puanları ve 8 . sınıfta katıldığı merkezi olarak yapılmış olan yazılılardan aldığı ağırlıklı ortak sınav puanlarından meydana gelen bir puandır .

Ağırlıklı ortak sınav puanı hesaplarken birkaç puanın birlikte hesaba katıldığı söylenebilir . 8 . sınıfın 1 ve 2 . dönemlerinde merkezi sistem ile yapılmış olan Fen , Din Kültürü , Sosyal Bilgiler, Türkçe , Matematik  ve Yabancı Dil Sınavlarından edinilen puanlar özel katsayılar ile hesaplanır .

Öğrenim gören 6 . , 7 . ve 8 . sınıftaki sene sonu başarı puanı ve 8 . sınıfta katıldığı merkezi imtihanlardan aldığı ağırlıklı puanlar matematiksel olarak birleştirilir . Böylece öğrencinin liseye yerleşirken kullanacağı puan belirir . Bu puanla öğrenci lise tercihini yapar .

Bir önceki yazımız olan Big Brother Başvuru Formu başlıklı makalemizde ‘Big Brother’ yarışması, Big Brother Türkiye katılma şartları ve Big Brother Türkiye ne zaman başlıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.