Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Taşeron İşçiler Açlık Grevine Başladı

18 Temmuz 2015
Taşeron İşçiler Açlık Grevine Başladı

Sarıyer Belediyesi’ne ilişkili çalışan taşeron işçiler bir süredir , CUMHURIYET HALK PARTISI İstanbul İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapıyordu. Eylemi yapan taşeron işçiler, zam ve sosyal haklarında iyileştirme beklentisi karşılanana kadar süresiz açlık grevine başladı.

İşçilerin eylem esnasında “Yaşasın onurlu direnişimiz “, “İş, ekmek, adalet istiyoruz “, “Direne direne kazanacağız” şeklinde sloganlar attıkları ve pankartlar açtıkları görüldü. Eylemci işçiler adına açıklama yapan Sarıyer Belediyesi İşçi Meclisi Üyesi Güven Darcanlı, geçen yıl 86 gün Sarıyer Belediye Başkanlığı önünde 4 işçi direnerek, 100 işçiye 400 lira yemek ve yol haklarını kazandırdıklarını belirtti .

Darcanlı, 2015 yılı başında işten çıkarıldıklarını, ancak CUMHURIYET HALK PARTISI İstanbul İl Başkanlığı’nda yöneticilerle yaptıkları görüşmeler sonucunda tekrar işe girdiklerini belirtti . Darcanlı, Ocak ayında yapılan ihalede zam ve sosyal haklar olmadığını ifade ederek , “İşçi Meclisi olarak 2015 ve 2016 için yüzde 15’er zam, parklarda işçilerin yağmurdan, soğuktan korunmaları için konteyner, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde emekçi kadınların izin yapması, bayramlarda 250 lira gıda yardımı, eylül için 750 lira yakacak yardımı istedik. Görüşmelerimiz , 13 Mayıs’a kadar devam etti ve tıkandı. 13 Mayıs’ta eylemlerimize başladık. Haziran itibarıyla bu insani talepler nedeniyle 5 işçi temsilcisinin işine son verildi . 2 aydır mücadele ediyoruz. Bu talepler, insani taleplerdir. Bu talepler karşılanıncaya kadar bugünden itibaren süresiz açlık grevine başlıyoruz.” dedi .

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Taşeron İşçiler Açlık Grevine Başladı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.