Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Ssk Ve Bağkur Emeklilerine 100 Lira Zam Yapılacak

Ssk Ve Bağkur Emeklilerine 100 Lira Zam Yapılacak

Ssk Ve Bağkur Emeklilerine 100 Lira Zam Yapılacak

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz Emeklilere  seyyanen zam verilmesi için kısa bir zaman kaldı. Çalışma Bakanlığı, 100 tl lik seyyanen zamdan tüm emeklileri faydalandırmak için yasa düzenlemesini tamamladı. Seçim sonrası çalışmaya başlayacak olan  Meclis’te gündeme öncelikle emekliye zam getirilecek. Böylece, Temmuz’da Aylıkları bin tl ve altında olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine seyyanen 100 tl ekstra zam veren hükümet, kalan tüm SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin de zamdan faydalanmasını sağlamış olacak. Böylelikle haksızlık ortadan kalkmış olacak. Meclis açılınca yasal değişiklik  ile, seyyanen zam alamayan tüm emekliler rutin zamlar dışında ekstra 100 tl artış alabilecek. Böylece emeklilere ödenecek seyyanen zam yıllık bin 200 tlye ulaşacak. Bu da maaş ortalamasına göre bir maaş ikramiyeye denk gelecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçen hafta zam müjdesini vermişti. “Dar gelirlilerimizin enflasyondan ve büyümenin yavaşlanmasından etkilenmemesi için tedbir alıyoruz” diyen Başbakan Davutoğlu, emekli maaşları düşük olan Bağ-Kur ve SSK emeklilerine verilen 100 liralık zammı, meclis açılabilmiş olsaydı, geri kalan bütün emeklilere sirayet ettireceklerini açıklamıştı. Takvim gazetesinin haberine göre, bu açıklamanın ardından toplu sözleşmede, tüm memur emeklilerine, belirlenen yüzdelik zamlara ilave olarak görev yaptıkları sürelerle orantılı olarak 83 ile 100 lira arasında zam yapılması kararlaştırıldı. Şimdi de sıra bu 100 liralık seyyanen artışın kalan emeklilere de yansıtılmasına geldi.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Ssk Ve Bağkur Emeklilerine 100 Lira Zam Yapılacak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.